Ճանապարհային ոստիկանությունը տեղեկացնում է
Ճանապարհային ոստիկանությունը տեղեկացնում է, որ ճանապարհատրանսպորտային պատահարները նախականխելու նպատակով ձախ երթևեկող և հետադարձ կատարող տրանսպորտային միջոցների երթևեկությունը կարգավորելու համար Երևան քաղաքի Աճառյան-Ծարավ Աղբյուր և Աճառյան-Մարշալ Բաբաջանյան խաչմերուկներում առկա լուսացույցների հետ 01.09.2018թ. տեղադրվել են նաև ձախ սեկցիաներ:
Միաժամանակ՝ Աճառյան փողոցի 5 խաչմերուկներում (Աճառյան-Ծարավ Աղբյուր, Աճառյան-Աճառյան փողոցի 1-ին փակուղի, Աճառյան-Մարշալ Բաբաջանյան, Աճառյան-Աճառյան փողոցի 2-րդ նրբանցք, Աճառյան-Առինջ գյ. ճանապարհ) լուսացույցների աշխատանքային ռեժիմները կորդինացվել են այնպես, որ տրանսպորտային միջոցներն Աճառյան փողոցով երթևեկեն առանց հապաղումների, որի արդյունքում փողոցը դառնում է «կանաչ ալիք»:

Дорожная полиция сообщает
Дорожная полиция сообщает, что с целью предотвращения дорожно-транспортных происшествий для урегулирования движения транспортных средств, едущих слева и совершающих разворот, на перекрестках Ачарян – Царав Ахпюр и Ачарян – Маршал Бабаджанян города Еревана наряду с имеющимися светофорами 01.09.2018г. размещены также левые секции.
В то же время на 5 перекрестках улицы Ачаряна (Ачарян – Царав Ахпюр, Ачарян – 1-й тупик улицы Ачарян, Ачарян – Маршал Бабаджанян, Ачарян – 2-й переулок улицы Ачаряна, Ачарян – главная дорога Аринджа) рабочие режимы светофоров скоординированы таким образом, чтобы транспортные средства ездили по улице Ачаряна без задержек, в результате чего улица становится “зеленой волной”.