Սարգիս Ստեփանյանը եւ Խաչատուր Սարիբեկյանը՝ Եվրոպայի չեմպիոն
Բուլղարիայի մայրաքաղաք Սոֆիայում ընթացող բազկամարտի Եվրոպայի առաջնությունում հաջող են հանդես գալիս Հայաստանի հաշմանդամ բազկամարտիկները:
Ինչպես տեղեկացնում է Հայաստանի վիրավոր զինվորների հիմնադրամի ֆեյսբուքյան էջը, Սարգիս Ստեփանյանը Physical (PIDH) siting 80 կգ քաշային կարգում ձախ ձեռքով վարժությունում զբաղեցրել է առաջին հորիզոնականը եւ նվաճել չեմպիոնի կոչումը:
Խաչատուր Սարիբեկյանը Physical (PIUH) standing 85կգ քաշային կարգում աջ ձեռքով նույնպես գրավել է 1-ին տեղը եւ արժանացել ոսկե մեդալի:
Վահան Տեր-Բալյանը մինչեւ 21 տարեկանների 70 կգ քաշային կարգում ձախ ձեռքով զբաղեցրել է 2-րդ, իսկ աջ ձեռքով՝ 3-րդ հորիզոնականը:
Հարություն Մխիթարյանը Physical (PID) siting 65կգ քաշային կարգում աջ եւ ձախ ձեռքերով զբաղեցրել է 2-րդ հորիզոնականը:

Саргис Степанян и Хачатур Сарибекян – чемпион Европы
В чемпионате Европы по боксу, который проходит в столице Болгарии Софии, успешно выступают многоборцы-инвалиды Армении.
Как сообщает фейсбук-страница фонда раненых солдат Армении, Саргис Степанян в весовой категории 80 кг Physical (PIDH) siting в упражнении левой рукой занял первую строку и заработал звание чемпиона.
Хачатур Сарибекян в весовой категории 85 кг Physical (PIDH) siting в упражнении правой рукой занял 1-е место и удостоился золотой медали.
Ваан Тер-Балян в весовой категории 70 кг среди юношей младше 21 лет левой рукой занял 2-е место, а правой рукой – 3-ю строку.
Арутюн Мхитарян в весовой категории 65 кг Physical (PID) siting занял 2-е место в упражнении правой и левой руками.