ՌԴ պատվիրակությունն այցելել է Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր
ՌԴ ԴԺ Դաշնության խորհրդի միջազգային գործերով կոմիտեի պատվիրակությունը՝ ՌԴ ԴԺ Դաշնության խորհրդի միջազգային գործերով կոմիտեի նախագահ Կոնստանտին Կոսաչովի գլխավորությամբ, ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արմեն Աշոտյանի ուղեկցությամբ մարտի 13-ին այցելել է Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր:
Պատվիրակության անդամները ծաղկեպսակ են դրել Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակը հավերժացնող հուշակոթողին, ծաղիկներ խոնարհել անմար կրակի մոտ եւ լռությամբ հարգել Սուրբ նահատակների հիշատակը:
Նրանք եղել են նաեւ Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտում, ծանոթացել ցուցանմուշներին: Կոնստանտին Կոսաչովը գրառում է կատարել հուշամատյանում:

Делегация РФ посетила Мемориальный комплекс Цицернакаберд
Делегация комитета по международным вопросам Совета Федерации ФС РФ, во главе с председателем комитета по международным вопросам Совета Федерации ФС РФ Константина Косачова, в сопровождении председателя постоянной комиссии по внешним сношениям НС РА Армена Ашотяна, 13-го марта посетила мемориальный комплекс Цицернакаберд.
Члены делегации возложили венок на мемориальный комплекс, увековечивающий память жертв Геноцида армян, возложили цветы у вечного огня и почтили молчанием память Святых мучеников.
Они были также в Музее-институте Геноцида армян, ознакомились с экспонатами. Константин Косачов сделал запись в мемориальном журнале.