ԱՄՆ-ն վիզա չի տրամադրել Մարադոնային
Աշխարհռչակ ֆուտբոլիստ Դիեգո Մարադոնայի փաստաբան Մատիաս Մորլան հայտարարել է, որ ԱՄՆ-ի կառավարությունը իր այցելուին վիզա չի տրամադրում, քանի որ նա քննադատել է այդ երկրի նախագահ Դոնալդ Թրամփին:
Ինչպես հայտնում է իսպանական «Էլ Մունդո» թերթը, աշխարհի 1986 թվականի չեմպիոնը ցանկանում է գնալ Մայամի՝ իր նախկին կնոջը՝ Կլաուդիա Վիլյաֆանեին տեսակցելու համար: Սակայն Արգենտինայում գտնվող ԱՄՆ-ի դեսպանատունը Դիեգո Մարադոնային մերժել է վիզա ստանալու հարցում:
Մատիաս Մորլան կարծում է, որ դա կապված է իր այցելուի հայտարարություններից մեկի հետ, որտեղ նա քննադատել է ԱՄՆ-ի նախագահ Դոնալդ Թրամփին: Մի քանի ամիս առաջ América TV-ի ուղիղ եթերով Դիոգո Մարադոնային հարցրել էին, թե ի՞նչ կարծիք ունի Միացյալ Նահանգների ներկայիս նախագահի մասին: Նա Դոնալդ Թրամփին համեմատել է Չիրոլիտա անունը կրող տիկնիկի հետ, որը մեծ տարածում է ունեցել Արգենտինայում՝ անցած դարի 60-ականների վերջից մինչեւ 90-ականների սկիզբը:
Ի դեպ, արգենտինացի ֆուտբոլիստն այնքան էլ լավ հիշողություններ չունի կապված ԱՄՆ-ի հետ, քանի որ 1994թ այդ երկրում կայացած ֆուտբոլի աշխարհի առաջնության ժամանակ նրան որակազրկել էին խթանիչներ օգտագործելու համար: Դրանից հետո Միացյալ Նահանգները նրան երկար ժամանակ վիզա չի տրամադրել: 2016-ին ամերիկացիների վերաբերմունքը փոխվել է Դիեգո Մարադոնայի նկատմամբ, եւ նա 22 տարի ընդմիջումից հետո առաջին անգամ մուտք էր գործել այդ երկիր:

США не выдали визу Марадоне
Адвокат всемирно известного футболиста Диего Марадоны Маттиас Морла заявил, что правительство США не выдает визы его клиенту, поскольку Марадона критиковал президента страны Дональда Трампа.
Как сообщает испанская газета “Эль Мундо”, чемпион мира 1986 года хочет поехать в Майами, чтобы встретиться с бывшей супругой Клаудией Вильяфане. Однако посольство США в Аргентине отказало Марадонне в получении визы.
Маттиас Морла считает, что это связано с одним из заявлений его клиента, где тот критиковал президента США Дональда Трампа. Несколько месяцев назад в прямом эфире América TV Диего Марадону спросили, что он думает о нынешнем президенте Соединенных Штатов. Он сравнил Дональда Трампа с куклой по имени Чиролитта, которая была широко распространена в Аргентине – с конца 60-х до начала 90-х годов прошлого века.
Кстати, у аргентинского футболиста не очень хорошие воспоминания о США, поскольку во время чемпионата мира по футболу, который прошел в стране в 1994г., его дисквалифицировали за употребление стимуляторов. После этого Соединенные Штаты долгое время не выдавали ему визы. В 2016-м отношение американцев к Диего Марадоне изменилось, и он после 22-летнего перерыва впервые въехал в эту страну.