«Մենք հանցագործներ չենք». Սասնա ծռեր խմբի անդամ
«Սասնա ծռեր» խմբի անդամներ Հովհաննես Հարությունյանի եւ Աշոտ Պետրոսյանի կալանքի ժամկետը երկարացվել է երկու ամսով:
Արաբկիր եւ Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանը բավարարել է նախաքննական մարմնի միջնորդությունը եւ մերժել պաշտպանական կողմի՝ նրանց գրավով ազատ արձակելու միջնորդությունը:
Այսօր օրվա տարբեր ժամերին նշանակված դատական նիստերին ներկա են եղել նաեւ մեղադրյալները:
«Աշոտ Պետրոսյանը առանձնապես բան չասեց, իսկ Հովհաննես Հարությունյանը դատարանում հայտարարեց, որ իրենք հանցագործներ չեն, հանցագործություն չեն կատարել եւ հայրենիքի համար են պայքարել»,- ասաց պաշտպան Արայիկ Պապիկյանը:
Երկու ամբաստանյալներն էլ ոտքերի վիրահատություն են տարել եւ ներկա պահին նրանց վիճակը գնահատվում է բավարար:

Член группы "Сасна Црер": "Мы не преступники"
На два месяца были продлены сроки ареста членов группы "Сасна Црер" Ованнеса Арутюняна и Ашота Петросяна.
Суд общей юрисдикции административных округов Арабкир и Канакер-Зейтун удовлетворил ходатайство органа предварительного расследования и отказал стороне защиты в ходатайстве об освобождении под залог.
Сегодня на заседаниях, которые были назначены в разное время, присутствовали также обвиняемые.
"Ашот Петросян особо ничего не сказал, а Ованнес Арутюнян в суде заявил, что они не преступники, не совершали преступления и боролись для родины",- сообщил защитник Араик Папикян.
Оба подсудимых перенесли операцию на ноги и в данный момент их состояние оценивают как удовлетворительное.