«Որտեղ ուզենք, կնստենք».ցուցարարները բացեցին փողոցը (տեսանյութ)
Քիչ առաջ ցուցարարների հետ էր զրուցում Երևանի փոխոստիկանապետ Վալերի Օսիպյանը: Վերջինս հորդորում էր նստացույցի մասնակիցներին բացել փողոցը, հակառակ պարագայում ոստիկանությունը ստիպված կլինի կարգապահական մեքենաներ բերել՝ հասարակական կարգը վերականգնելու համար: Փոխոստիկանապետը շեշտում էր, որ ցուցարարները այդպես են վարվում՝ իրենց վրա ուշադրություն հրավիրելու և ոստիկանության հետ սադրանքներ հրարհրելու նպատակով:
Ցուցարարներից մեկի ձեռքում տեսնելով իր նկարը՝ Վալերի Օսիպյանն ասաց.
«Իմ նկարն էլ կարող եք պահել, ես դեմ չեմ, եթե ես պաշտոնական դիրքի չարաշահում եմ թույլ տվել, թող ինձ էլ պատժեն , ես դեմ չեմ»:
Մոտ 25 րոպե Մաշտոցի պողոտան ու Ամիրյան փողոցի խաչմերուկը փակ մնալուց հետո, այնուամենայնից, ցուցարարները բացեցին փողոցը, վերականգնվեց նաև երթևեկությունը:

"Где захотим, там и сядем": участники шествия открыли улицу (видео)
Немногим ранее с участниками акции побеседовал замначальника полиции Еревана Валерий Осипян. Он призывал участников забастовки открыть улицу, в противном случае полиция будет вынуждена привезти машины для восстановления общественного порядка. Замначальника полиции Еревана отмечает, что активисты так поступают для того, чтобы привлечь на себя внимание и для провокации полиции.
Увидев в руках одного активиста свою фотографию, Валерий Осипян сказал: "Можете сохранить мою фотографию, я не против, если я позволил себе превышение полномочий, то пусть накажут и меня, я не против".
Перекрыв перекресток проспект Маштоца-ул. Амиряна в течение 25 минут, активисты открыли улицу, движение было восстановлено.