Զենք-զինամթերք՝ մետրոպոլիտենի «Սասունցի Դավիթ» կայարանի մոտ
Մարտի 20-ին, ժամը 11.25-ին, ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության Կ. Դեմիրճյանի անվան մետրոպոլիտենի պահպանության բաժին զանգահարած քաղաքացին հայտնել է, որ զենք-զինամթերք է թողնում մետրոպոլիտենի «Սասունցի Դավիթ» կայարանի գետնանցումում` Սևանի փողոց տանող աստիճանների մոտ գտնվող աղբարկղի մեջ:
Մեկնած օպերատիվ խումբը հայտնաբերել է պոլիէթիլենային տոպրակ, որի մեջ առկա էր «Պերֆեկտա ՄՕԴ ՖԲԻ 8000» տիպի ատրճանակ, նռնակ` առանց պայթուցիչի, նռնակի պայթուցիչ, 7.62 մմ տ/չ՝ 76 և 5.6 մմ տ/չ՝ 7 փամփուշտ: Հայտնաբերվածն ուղարկվել է փորձաքննության: Կատարվում է հետաքննություն:

Оружие и боеприпасы около станции метро "Давид Сасунский"
20-го марта, в 11.25 в отделение охраны метрополитена имени К. Демирчяна полицейского управления города Еревана позвонил гражданин и сообщил, что оставляет оружие и боеприпасы в подземном переходе станции метро "Давид Сасунский" - в мусорном ведре около лестницы, ведущей на Севанскую улицу.
Выехавшая оперативная группа обнаружила полиэтиленовый пакет, в котором находились пистолет типа "Перфекта МОД ФБИ 8000", граната без взрывчатки, взвывчатка гранаты, 7 6 патроновпатроны калибра 7,62 мм,  и 7 патронов 5,6 мм. Обнаруженное было направлено на экспертизу. Ведется следствие.