Առաքել Մովսիսյանն ու Սամվել Ալեքսանյանը հեռացան. վանկարկումներ ետնամուտքի մոտ
ԱԺ մոտքի մոտ, Դեմիրճյան փողոցի կողմից՝ ետնամուտքի մոտ, հավաքվել են «Դեմ եմ» նախաձեռնության անդամները, եւ քննարկում են ետնամուտքը փակելու հարցը։
Բանն այն է, որ ԱԺ արտահերթ նիստը տապալվում է, որովհետեւ ՀՀԿ պատգամավորները քվորում չեն ապահովում։ Իսկ ԱԺ-ն այսօր պետք է քվեարկության դներ կառավարության ներկայացրած նախագիծը՝ պարտադիր կուտակային կենսաթոշակային օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին։
«Դեմ եմ» նախաձեռնության անդամները մտածում են փակել ԱԺ եկող ՀՀԿ-ականների մուտքը, եթե այդպիսիք լինեն։ Սակայն քիչ անց, հակառակը, ԱԺ-ից դուրս եկան ու ետնամուտքին մոտեցան ՀՀԿ պատգամավորներ Առաքել Մովսիսյանն ու Սամվել Ալեքսանյանը, որոնց հավաքվածները դիմավորեցին «Ամոթ-ամոթ, լֆիկ-լֆիկ» վանկարկումներով։ Նրանք նստեցին մեքենաներն ու հեռացան։

Аракел Мовсисян и Самвел Алексанян уехали под скандирование
Около входа в Национальное Собрание со стороны ул. Демирчяна собрались члены инициативы "Я против". Они обсуждают вопрос того, чтобы перекрыть черный ход.
Причина в том, что на внеочередном заседании НС депутаты от РПА не обеспечивают кворум. В НС сегодня должны были провести голосование по проекту поправок в закон о накопительной пенсии.
Члены инициативы думают перекрыть вход в НС для депутатов от РПА. Однако, спустя некоторое время, из НС вышли и подошли к черному ходу депутаты от РПА Аракел Мовсисян и Самвел Алексанян. Присутствующие проскандировали "стыдно-стыдно, лфик-лфик". Депутаты сели в машины и уехали.