Ucom-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը ելույթ ունեցավ թվային անվտանգության թեմայով
Ucom-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը ելույթ ունեցավ Ֆինանսական համակարգի հաշտարարի գրասենյակի կողմից կազմակերպված «Ֆինանսական օմբուդսմենի ինստիտուտը․ զեղծարարությունների կանխարգելումից դեպի արդար լուծում» խորագրով 13-րդ ամենամյա միջազգային կոնֆերանսում։
Ucom-ի գլխավոր տնօրենն իր ելույթում ներկայացրեց զեղծարարությունների դինամիկան թվային դարաշրջանում, անդրադառնալով նաև տվյալների պաշտպանության, սպառողների վստահության և կազմակերպությունների պատասխանատվության կարևորությանը՝ թվային անվտանգության մշակույթի ձևավորման գործում։
«Թվային անվտանգությունն այսօր բիզնեսի ամենամեծ պատասխանատվություններից մեկն է։ Ucom-ում մենք համոզված ենք, որ տեխնոլոգիական առաջընթացը պետք է ուղեկցվի պատասխանատու վերաբերմունքով։ Մենք ներդնում ենք ոչ միայն նորարարական ցանցեր և լուծումներ, այլև ձևավորում ենք անվտանգ ու գիտակցված թվային միջավայր, որտեղ յուրաքանչյուր բաժանորդ իրեն կարող է զգալ պաշտպանված և վստահ», – նշեց Ucom-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը։
Ֆինանսական համակարգի հաշտարարի 13-րդ ամենամյա միջազգային կոնֆերանսը համախմբել էր ֆինանսական և մասնավոր ոլորտների ավելի քան 120 ներկայացուցիչների, այդ թվում՝ ՀՀ կենտրոնական բանկի և ԵԱՏՄ անդամ երկրների կենտրոնական բանկերի, Ֆինանսական օմբուդսմենների գրասենյակների ներկայացուցիչների՝ Ռուսաստանից, Սինգապուրից և Հարավաֆրիկյան Հանրապետությունից, պետական կառույցների ներկայացուցիչների, ինչպես նաև փորձագետների՝ այլ երկրներից։
Քննարկվեցին թվային վճարումների խարդախությունների կանխարգելման, կիբերանվտանգության և արհեստական բանականության կիրառման հարցեր՝ արդար և թափանցիկ ֆինանսական միջավայրի ձևավորման նպատակով։

Поддержи А1+!Генеральный директор Ucom Ральф Йирикян выступил на 13-й ежегодной международной конференции Института финансового омбудсмена, организованной офисом посредника финансовой системы, под названием «Институт финансового омбудсмена: от предотвращения мошенничества к справедливому решению».
В своём выступлении Ральф Йирикян представил тенденции цифрового мошенничества в цифровую эпоху, подчеркнув важность защиты данных, доверия потребителей и ответственности организаций в формировании культуры цифровой безопасности.
«Цифровая безопасность сегодня — одна из главных ответственностей бизнеса. В Ucom мы убеждены, что технологический прогресс должен сопровождаться ответственным подходом. Мы инвестируем не только в инновационные сети и решения, но и создаём безопасную и осознанную цифровую среду, в которой каждый абонент может чувствовать себя защищённым и уверенным», — отметил генеральный директор компании Ucom Ральф Йирикян.
13-я Ежегодная международная конференция Финансового омбудсмена объединила более 120 представителей финансового и частного секторов, включая Центральный банк Армении, центральные банки стран-членов ЕАЭС, представителей офисов финансовых омбудсменов из России, Сингапура и Южно-Африканской Республики, а также экспертов из государственных структур и других стран.
В ходе конференции обсуждались вопросы предотвращения мошенничества в сфере цифровых платежей, кибербезопасности и применения искусственного интеллекта для формирования справедливой и прозрачной финансовой среды.