Ucom-ի բաժանորդներն ավելի հաճախ են նախընտրում օգտվել ինտերնետից ռոումինգում
Աջակցիր «Ա1+»-ինԱյս տարվա առաջին կիսամյակի ընթացքում արտերկրում ռոումինգ ծառայություններից օգտվող Ucom-ի բաժանորդների թիվն աճել է 31%-ով նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ, իսկ ինտերնետի օգտագործման ծավալների աճը նույն ժամանակահատվածի համար 45% է:
Նշենք, որ միայն այս տարվա առաջին կիսամյակի ընթացքում բաժանորդները սպառել են մոտ 40 հազար ԳԲ ինտերնետ՝ գտնվելով Հայաստանից դուրս։
Բաժանորդների համար լավագույն թվային փորձառությունը Հայաստանից դուրս ապահովելու համար ընկերությունը շարունակաբար ընդլայնում է ռոումինգ ծառայությունների աշխարհագրական ծածկույթը։ Այս պահին Ucom-ի բաժանորդների համար ռոումինգ ծառայությունները հասանելի են 167 երկրի 316 օպերատորների ցանցում։ Իսկ ժամանակակից գերարագ 5G կապը հասանելի է 41 երկրի 52 օպերատորի ցանցում, այդ թվում Արաբական Միացյալ Էմիրություններում, Վրաստանում, Եգիպտոսում, Իտալիայում, Կիպրոսում և այլն։
«Մենք ջանք չենք խնայում մեր բաժանորդներին լավագույն թվային փորձառությունն ապահովելու համար՝ թե՛ Հայաստանում, թե՛ արտերկրում։ Ռոումինգի այս ցուցանիշները վկայում են, որ մեր աշխատանքն արդյունքներ է տալիս։ Մենք շատ ուրախ ենք, որ ավելի ու ավելի շատ բաժանորդներ նախընտրում են մեր միջոցով կապ պահպանել մտերիմների հետ արտերկրից և վստահում են մեր ծառայությունների որակին», - նշել է Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը։
Նշենք, որ ամառային արձակուրդների ընթացքում առավել պահանջված երկրների համար ընկերությունը մշակել է «uTravel 3ԳԲ» ռոումինգ փաթեթը՝ Վրաստանում, ԱՄԷ-ում, Եգիպտոսում, Հունաստանում, Կիպրոսում, Մոնտենեգրոյում, Իտալիայում, Իսպանիայում և մի շարք այլ՝ հաճախ այցելվող երկրներում հանգստացող բաժանորդների համար: Ընդամենը 4990 դրամ վճարելով՝ բաժանորդները կստանան 3 ԳԲ ինտերնետ 7 օրվա համար։ Փաթեթը հասանելի է մինչև սեպտեմբերի 30-ը։ «uTravel 3ԳԲ» փաթեթն ակտիվացնելու համար անհրաժեշտ է հավաքել *121*32#։ Այն կարելի է ակտիվացնել նաև Ucom հավելվածի միջոցով:
Նշենք, որ ռոումինգ ծառայությունն անհրաժեշտ է ակտիվացնել մինչև Հայաստանից մեկնելը՝ Ucom հավելվածի օգնությամբ կամ հավաքելով *121#:

Абоненты Ucom всё активнее используют интернет в роуминге
Поддержи А1+!В первом полугодии этого года число абонентов Ucom, пользующихся услугами роуминга за рубежом, увеличилось на 31% по сравнению с тем же периодом прошлого года. За тот же период объем использования мобильного интернета вырос на 45%.
Примечательно, что в первом полугодии этого года абоненты использовали почти 40 тыс. ГБ мобильного интернета, находясь за пределами Армении.
Чтобы обеспечить своим абонентам наилучший цифровой опыт за рубежом, компания Ucom продолжительно расширяет географию предоставления услуг роуминга. На данный момент услуги роуминга доступны в 167 странах с возможностью подключения к 316 операторам связи. Кроме того, высокоскоростная сеть 5G нового поколения доступна в 41 странах с возможностью подключения к 52 операторам, в том числе в ОАЭ, Грузии, Египте, Италии, на Кипре и т. д.
«Мы прилагаем максимум усилий, чтобы предоставить нашим абонентам лучший цифровой опыт, как в Армении, так и за ее пределами. Статистика по роумингу свидетельствует о том, что наша работа приносит плоды. Мы рады, что все больше клиентов выбирают связь с близкими за границей именно через нас и доверяют качеству наших услуг», - отметил генеральный директор компании Ucom Ральф Йирикян.
Отметим, что на летний период отпусков Ucom представил роуминг-пакет «uTravel 3GB» для популярных направлений, включая Грузию, ОАЭ, Египет, Грецию, Кипр, Черногорию, Италию, Испанию и другие популярные среди жителей Армении страны. Всего за 4990 драмов абоненты получают 3 ГБ интернета сроком на 7 дней. Пакет доступен до 30 сентября. Активировать пакет можно набрав *121*32# или через мобильное приложение Ucom.
Стоит отметить, что услугу роуминга необходимо активировать до выезда из Армении мобильное приложение Ucom или набрав *121#.