Մեսրոպ Մովսեսյանի պատասխանը Ռոբերտ Քոչարյանին
Աջակցիր «Ա1+»-ին«Եթե լուրջ մարդ լիներ, ես լուրջ պատասխան կտայի։ Այս մարդը այդպես էլ չփոխվեց», – այսպես է արձագանքել «Ա1+» հեռուստաընկերության հիմնադիր Մեսրոպ Մովսեսյանը, անդրադառնալով Ռոբերտ Քոչարյանի վերջին ռեպլիկին։
Քոչարյանն այսօր իր ասուլիսում, լրագրողի հարցին պատասխանելով, անդրադարձել է հեռուստաընկերության եթերազրկմանը իր նախագահության օրոք` 2002թ. ապրիլի 2-ին։
«Ասացվածք կա` նմաններին ինչքան էլ եփես, ականջները հում են մնում», – նշել է Մովսեսյանը՝ ընդգծելով, որ Հայաստանում սուտը համակարգված ամրապնդվել է հենց Ռոբերտ Քոչարյանի նախագահության օրոք, և դա անհերքելի փաստ է։
«Մինչև 2002 թվականը «Ա1+»-ում աշխատում էր 120 մարդ։ Մեր հեռուստաընկերության լսարանը և դիտողականությունը ամենաբարձրն էր Հայաստանում, և այդ փաստը ուղղակի ստով հերքել հնարավոր չէ», – ընդգծել է նա։
Ըստ Քոչարյանի` Հայաստանի առաջին անկախ հեռուստաընկերությունը զրկվել է հեռարձակման արտոնագրից, քանի որ առաջարկը ընդամենը մի քանի Էջ էր` ձեռագիր գրված ։
« Ինչ վերաբերում է նրա ասած` ձեռագիր գրված նախագծին, ես այդ հիմարությունը չեմ մեկնաբանի։
Բոլորս էլ գիտենք Ռոբերտ Քոչարյանին եւ նրա նշանակած հանձնաժողովին», - ասել է Մովսեսյանը։
Հիշեցնենք,որ 23 տարի առաջ ՀՌԱՀ֊ի` Քոչարյանի նշանակած անդամների ձեռքով հեղինակություն վայելող «Ա1+»֊ը զրկվեց եթերից, իսկ փոխարենը կապուղի ստացավ թղթի վրա գտնվող հեռուստաընկերությունը։

Ответ Месропа Мовсесяна Роберту Кочаряну
Поддержи А1+!«Если бы он был серьезным человеком, я бы дал серьезный ответ. Этот человек так и не изменился», – отреагировал основатель телекомпании «А1+» Месроп Мовсесян, коснувшись последней реплики Роберта Кочаряна.
Кочарян на сегодняшней пресс-конференции, отвечая на вопрос журналиста, коснулся лишения эфиры телекомпании в период своего президентства - 2-го апреля 2002г.
«Есть пословица: сколько подобных людей ни вари, уши все равно остаются сырыми», - отметил Мовсесян, подчеркнув, что в Армении ложь была закреплена системным образом именно при правлении Роберта Кочаряна, и это - неопровержимый факт.
«До 2002 года в «А1+» работали 120 человек. Аудитория и просмотры нашей телекомпании были самыми высокими в Армении, и этот факт невозможно просто опровергнуть ложью», - подчеркнул он.
По мнению Кочаряна, первая независимая телекомпания Армении лишилась лицензии на трансляцию, поскольку предложение состояло всего из нескольких рукописных страниц.
«Что касается написанному от руки проекту, о котором он говорил, я эту глупость не буду комментировать.
Все мы знаем Роберта Кочаряна и назначенную им комиссию», - сказал Мовсесян.
Напомним, что 23 года назад назначенные Кочаряном члены НТРК лишили эфира «А1+», вместо этого канал получила телекомпания, которая существовала на бумаге.