Սուրեն Պապիկյանն այցելել է ՊՆ կենտրոնական հավաքակայան
Աջակցիր «Ա1+»-ինՁմեռային զորակոչի մեկնարկի կապակցությամբ հունվարի 7-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, ԶՈՒ ԳՇ պետ, գեներալ-լեյտենանտ Էդվարդ Ասրյանի, պաշտպանության նախարարի տեղակալ Հրաչյա Սարգսյանի և զորակոչի գործընթացում ներգրավված պատասխանատու ստորաբաժանումների ղեկավարների ուղեկցությամբ այցելել է ՊՆ կենտրոնական հավաքակայան:
Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը շրջել է հավաքակայանում, տեղում ծանոթացել զորակոչային հանձնաժողովների աշխատանքներին, զրուցել զորակոչիկների հետ՝ մաղթելով բարի և անվտանգ ծառայություն:
Սուրեն Պապիկյանին զեկուցել են նախապատրաստական աշխատանքների, զինակոչիկների բժշկական հետազոտության և կատարված այլ միջոցառումների իրականացման վերաբերյալ:
Նախարար Պապիկյանը հանձնարարականներ է տվել զորակոչի աշխատանքներին ներգրավված ծառայությունների ղեկավարներին՝ գործընթացը պատշաճ անցկացնելու համար:

Поддержи А1+!7 января министр обороны Республики Армения Сурен Папикян в связи с началом зимнего призыва в сопровождении первого заместителя министра обороны, главнокомандующего Вооруженными силами генерал-лейтенанта Эдварда Асряна, заместителя министра обороны Грачья Саркисяна и руководителей ответственных подразделений, участвующих в процессе призыва, посетил Центральный сборный пункт Министерства обороны.
Глава оборонного ведомства ознакомился с работой призывных комиссий, побеседовал с призывниками, пожелав им хорошей и безопасной службы.
Сурен Папикян был проинформирован о ходе подготовительных работ, медицинском обследовании призывников и других мероприятиях.
Министр дал поручение руководителям служб, участвующих в проекте, провести этот процесс должным образом.