Տեղի է ունեցել COP 17 համաժողովի կազմակերպման և անցկացման կոմիտեի 1-ին նիստը
Աջակցիր «Ա1+»-ինՏեղի է ունեցել Վարչապետի որոշմամբ ստեղծված Կենսաբազմազանության մասին կոնվենցիայի կողմերի 17-րդ համաժողովի (COP 17) կազմակերպման և անցկացման կոմիտեի 1-ին նիստը՝ Վարչապետի գլխավոր խորհրդական Համբարձում Մաթևոսյանի ղեկավարությամբ:
Կոմիտեի նիստում քննարկվել են Հայաստանում անցկացվելիք COP 17-ի կազմակերպման վերաբերյալ առանցքային հարցերը՝ միջոցառումների բովանդակության և տեխնիկական կազմակերպման մասով:
Կոմիտեն նախանշել է COP 17-ի կազմակերպման քայլերի հաջորդականությունը, գույքագրել առկա տեսանելի և կանխատեսվող խնդիրները, ինչպես նաև պլանավորել Կոմիտեի առաջիկա աշխատանքները:

Поддержи А1+!Под председательством главного советника премьер-министра Амбарцума Матевосяна состоялось первое заседание созданной решением премьер-министра Комитета по организации и проведению 17-й Конференции сторон Конвенции о биологическом разнообразии (COP 17).
В ходе заседания были обсуждены ключевые вопросы организации COP 17, которая пройдет в Армении, с точки зрения содержания и технической организации мероприятий.
Комитет наметил последовательность шагов по организации COP 17, провел инвентаризацию актуальных и прогнозируемых проблем, а также составил план предстоящей работы Комитета.