Դա հայ-ադրբեջանական հարցում Թրամփին անձնապես շահագրգռելու միակ հնարավորությունն է․ Ա․ Բաբաջանյան (տեսանյութ)
«Ամերիկացիներն ինձ հետ շփումներում ասում էին, թե պետք է հասնել նրան, որ ռուս-ուկրաինական պատերազմի որևէ հեռանկար չազդի հայ-ադրբեջանական հակամարտության վրա, որ հակամարտության լուծումը պետք է զատել նման երկրորդային ազդեցությունից»,- «Ա1+»-ի հետ զրույցում ասաց «Հանուն հանրապետության» կուսակցության ղեկավար Արման Բաբաջանյանը՝ հավելելով, որ նրանք Հանրապետական կուսակցությունից և Դոնալդ Թրամփի շրջապատից են։
Արման Բաբաջանյանը գտնում է, որ Դոնալդ Թրամփին պետք է անձնապես շահագրգռել, որ նա հակված լինի ազդելու հայ-ադրբեջանական հակամարտության լուծման վրա։ Իսկ այդ շահը կարող է լինել այն, որ եթե նրան հաջողվի միաժամանակ կարգավորել թե հայ-ադրբեջանական, թե հայ-թուրքական հարաբերությունները, ապա դա Նոբելյան մրցանակի արժանի ավանդ կլինի։
ԱՄՆ-ում ունեցած շփումներից Արման Բաբաջանյանը հասկացել է, որ Հայ դատի վրա կենտրոնացած շրջանակներն ամեն ինչ անում են, որպեսզի ՀՀ իշխանությունները չկարողանան կապ հաստատել Դոնալդ Թրամփի վարչակազմի հետ և հաջողություն չունենան այդ երկրում։

Это единственная возможность лично заинтересовать Трампа армяно-азербайджанским вопросом: А. Бабаджанян (видео)
«В общении со мной американцы говорили мне, что необходимо добиться того, чтобы любая перспектива российско-украинской войны не влияла на армяно-азербайджанский конфликт, что разрешение конфликта должно быть отделено от подобных вторичных эффектов»,- об этом в беседе с «А1+» сообщил глава партии «За республику» Арман Бабаджанян, добавив, что они из Республиканской партии и окружения Дональда Трампа.
Арман Бабаджанян считает, что Дональд Трамп должен быть лично заинтересован повлиять на решение армяно-азербайджанского конфликта. И этот интерес может заключаться в том, что если ему удастся урегулировать как армяно-азербайджанские, так и армяно-турецкие отношения одновременно, это будет вклад, достойный Нобелевской премии.