Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է ՌԴ գյուղատնտեսության նախարարին
Աջակցիր «Ա1+»-ինՓոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է Ռուսաստանի Դաշնության գյուղատնտեսության նախարար Օքսանա Լուտի գլխավորած պատվիրակությանը:
Ողջունելով հյուրին՝ փոխվարչապետը նախարարին շնորհակալություն է հայտնել արդյունավետ համագործակցության համար և կարևորել է Ռուսաստանի հետ փոխգործակցությունը գյուղատնտեսության ոլորտում՝ ընդգծելով մասնավորապես պարենային անվտանգության վերաբերող հարցերի կարևորությունը:
Զրուցակիցները հանդիպման ընթացքում քննարկել են գյուղմթերքների առևտրաշրջանառության ընդլայնման հնարավորությունները, ինչպես նաև տվյալ ոլորտում գիտատեխնիկական համագործակցության զարգացման հեռանկարները:

Поддержи А1+!Вице-премьер-министр Республики Армения Мгер Григорян принял делегацию, возглавляемую министром сельского хозяйства Российской Федерации Оксаной Лут.
Правительство РА сообщает, что, приветствуя гостя, вице-премьер поблагодарил министра за эффективное сотрудничество и подчеркнул важность сотрудничества с Россией в сфере сельского хозяйства, подчеркнув, в частности, важность вопросов, связанных с продовольственной безопасностью.
В ходе встречи собеседники обсудили возможности расширения торгового оборота сельскохозяйственной продукции, а также перспективы развития научно-технического сотрудничества в этой сфере.