Սուրեն Պապիկյանը հանդիպել է Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Կոբախիձեի հետ
Աջակցիր «Ա1+»-ինՎրաստան կատարած պաշտոնական այցի շրջանակում ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը սեպտեմբերի 2-ին հանդիպել է Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Կոբախիձեի հետ։
Հանդիպմանը ներկա էր նաև Վրաստանում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Աշոտ Սմբատյանը։
Հանդիպման ընթացքում կարևորվել են Հայաստան-Վրաստան ռազմավարական հարաբերությունները, ընդգծվել է բարձրաստիճան պատվիրակությունների միջև պարբերական շփումների արդյունավետությունը:
Վրաստանի վարչապետը ողջունել է պաշտպանության բնագավառում Հայաստան-Վրաստան համագործակցության զարգացումն ու իր լիակատար աջակցությունն է հայտնել այդ գործընթացին:
ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը փոխադարձաբար կարևորել է պաշտպանության ոլորտում փոխգործակցության զարգացումը, փոխանցել ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի ողջույնները:
Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Կոբախիձեն և ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ընդգծել են տարածաշրջանում երկարատև և կայուն խաղաղության հաստատման կարևորությունը:
Վրացական կողմը պատրաստակամություն է հայտնել շարունակել աջակցությունը տարածաշրջանում խաղաղության հաստատման ուղղությամբ գործադրվող ջանքերին:

Сурен Папикян встретился с премьер-министром Грузии Ираклием Кобахидзе
Министр обороны Армении Сурен Папикян в рамках официального визита в Грузию 2 сентября встретился с премьер-министром Грузии Ираклием Кобахидзе.
На встрече присутствовал также чрезвычайный и полномочный посол РА в Грузии Ашот Смбатян.
В ходе встречи была отмечена важность стратегических отношений: Армения-Грузия, подчеркнута эффективность периодических контактов между высокопоставленными делегациями.
Премьер-министр Грузии приветствовал развитие армяно-грузинского сотрудничества в сфере обороны и выразил полную поддержку этому процессу.
Министр обороны Республики Армения коснулся развития сотрудничества в сфере обороны и передал приветствие премьер-министра Армении Никола Пашиняна.
Министр обороны Республики Армения и премьер-министр Грузии подчеркнули важность установления долгосрочного и стабильного мира в регионе.
Отмечается, что грузинская сторона выразила готовность и дальше поддерживать усилия по установлению мира в регионе.