Վարչապետն ընդունել է Դանիայի խորհրդարանական պատվիրակությանը (տեսանյութ)
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Դանիայի Թագավորության խորհրդարանի Արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի նախագահ Լիզե Բեխի գլխավորած պատվիրակությանը:
Վարչապետը ողջունել է Դանիայի խորհդարանական պատվիրակության այցը Հայաստան և նշել, որ երկու երկրների համագործակցությունն այդքան էլ ակտիվ բնույթ չի կրում: Նիկոլ Փաշինյանը հույս է հայտնել, որ այս այցը նոր ազդակ կհաղորդի Հայաստան-Դանիա փոխգործակցությանը: Միաժամանակ, վարչապետը կարևորել է միջխորհրդարանական կապերի զարգացումն ու սերտ համագործակցությունը, այդ թվում՝ միջազգային հարթակների շրջանակում:
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել, այդ թվում՝ Եվրոպական միության օժանդակությամբ Հայաստանում իրականացվող ժողովրդավարական բարեփոխումներին: Վարչապետ Փաշինյանը շեշտել է, որ ՀՀ կառավարության և մեր հասարակության համար ժողովրդավարության զարգացումն ու ամրապնդումն ունի ռազմավարական նշանակություն, և այդ ուղղությամբ քայլերը կրելու են հետևողական բնույթ:
Զրուցակիցները քննարկել են Հայաստան-Եվրոպական միություն համագործակցությանը, Հարավային Կովկասում տեղի ունեցող գործընթացներին վերաբերող հարցեր: Վարչապետը ներկայացրել է Հայաստան-Ադրբեջան խաղաղության պայմանագրի շուրջ հայկական կողմի սկզբունքային դիրքորոշումները, ՀՀ կառավարության «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագծի սկզբունքները:
Տարածաշրջանում խաղաղության և կայունության ապահովման համատեքստում վարչապետը կարևորել է Հայաստանում ԵՄ քաղաքացիական առաքելության գործունեությունը:

Премьер-министр принял датскую парламентскую делегацию (видео)
Поддержи А1+!Премьер-министр Никол Пашинян принял делегацию, возглавляемую председателем комитета по внешним связям парламента Дании Лизой Бех.
Премьер-министр приветствовал визит датской делегации в Армению и отметил, что сотрудничество между двумя странами осуществляется не очень активно. Никол Пашинян выразил надежду, что этот визит придаст новый импульс сотрудничеству Армения-Дания. При этом премьер-министр подчеркнул развитие межпарламентских связей и тесного сотрудничества, в том числе в рамках международных площадок.
В ходе встречи были обсуждены демократические реформы, проводимые в Армении при поддержке Евросоюза. Премьер-министр Пашинян подчеркнул, что развитие и укрепление демократии имеет стратегическое значение для правительства РА и нашего общества, и шаги в этом направлении будут последовательными.
Собеседники обсудили вопросы, связанные с сотрудничеством Армения-Европейский Союз, процессы, происходящие на Южном Кавказе. Премьер-министр представил принципиальные позиции армянской стороны относительно армяно-азербайджанского мирного договора, принципы проекта правительства РА "Перекресток мира".
В контексте обеспечения мира и стабильности в регионе премьер-министр остановился на деятельности гражданской миссии ЕС в Армении.