Մյունխենում տեղի է ունեցել Հայաստանի և Իրաքի վարչապետների հանդիպումը (տեսանյութ)
Մյունխենում տեղի է ունեցել Հայաստանի և Իրաքի վարչապետներ Նիկոլ Փաշինյանի ու Մոհամեդ Շիա Սաբար Ալիի հանդիպումը:
Զրուցակիցները կարևորել են Հայաստան-Իրաք բազմոլորտ համագործակցությունը և ձեռք բերված պայմանավորվածությունների հետևողական իրականացումը: Այդ առումով ընդգծվել է Իրաքի նախագահի` նախորդ տարի Հայաստան կատարած այցի և առաջիկայում ՀՀ նախագահի` Իրաք նախատեսվող այցի կարևորությունը:
Ըստ աղբյուրի՝ մտքեր են փոխանակվել նաև տարածաշրջանային նշանակության հարցերի, ինչպես նաև երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող այլ թեմաների շուրջ:

В Мюнхене состоялась встреча премьер-министров Армении и Ирака (видео)
Поддержи А1+!В Мюнхене состоялась встреча премьер-министров Армении и Ирака Никола Пашиняна и Мухаммеда Шиа ас-Судани.
Собеседники подчеркнули важность многоотраслевого сотрудничества между Арменией и Ираком и последовательной реализации достигнутых договоренностей. В этой связи была подчеркнута важность прошлогоднего визита президента Ирака в Армению и предстоящего визита президента Республики Армения в Ирак.
Состоялся также обмен мыслями относительно вопросов регионального значения, а также представляющих взаимный интерес других тем.