Հայաստանն Ադրբեջանին է փոխանցել խաղաղության պայմանագրի վերաբերյալ իր 6-րդ առաջարկը
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀայկական կողմը ադրբեջանական կողմին է փոխանցել Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության պայմանագրի վերաբերյալ իր 6-րդ առաջարկը։ X-ի միկրոբլոգում այս մասին գրառում է արել Հայաստանի արտաքին գործերի նախարարությունը։
«Ադրբեջանի հետ խաղաղության պայմանագրի ստորագրմանն ուղղված դիվանագիտական ջանքերի ակտիվացման մասին վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի նոյեմբերի 18-ի հրապարակային հայտարարությունից հետո հայկական կողմը ադրբեջանական կողմին է ներկայացրել համաձայնագրի իր 6-րդ առաջարկը: Հայաստանը շարունակում է հավատարիմ մնալ նախկինում հայտարարված սկզբունքների հիման վրա հարաբերությունների կարգավորման փաստաթղթի կնքմանն ու ստորագրմանը»,- նշված է ԱԳ նախարարության հայտարարության մեջ։

Армения передала Азербайджану 6-е предложение по мирному договору
Поддержи А1+!Армения передала Азербайджану свое шестое предложение по мирному договору. Об этом в своем микроблоге в X сообщило Министерство иностранных дел Армении.
«После публичного заявления премьер-министра Никола Пашиняна от 18 ноября об активизации дипломатических усилий, направленных на подписание мирного договора с Азербайджаном, армянская сторона представила азербайджанской стороне свое шестое предложение по соглашению. Армения остается приверженной заключению и подписанию документа об урегулировании отношений на основе ранее заявленных принципов», - говорится в заявлении МИД.