Պաշտպանի ներկայացուցիչները տեսակցել են ադրբեջանական զինված ուժերի կրակոցից վիրավորում ստացած զինծառայողին
Աջակցիր «Ա1+»-ինՄարդու իրավունքների պաշտպանի ներկայացուցիչներն այսօր ՀՀ ՊՆ կենտրոնական կլինիկական զինվորական հոսպիտալում տեսակցել են նոյեմբերի 18-ին Արարատի մարզի Պարույր Սևակի հատվածում տեղակայված հայկական դիրքի ուղղությամբ Ադրբեջանի զինված ուժերի կրակոցի հետևանքով վիրավորում ստացած զինծառայողին։
Պաշտպանի ներկայացուցիչները ծանոթացել են զինծառայողի առողջական վիճակին, բուժանձնակազմի հետ քննարկել են զինծառայողի առողջական վիճակին և բուժման ընթացքին վերաբերելի հարցեր։
Վիրավորում ստացած զինծառայողի և նրա ընտանիքի անդամների հետ տեղի են ունեցել առանձնազրույցներ։
Զինծառայողը պատմել է, որ ադրբեջանական զինված ուժերի արձակած կրակոցից վիրավորում է ստացել նոյեմբերի 18-ի առավոտյան ժամը 09։50-ի սահմաններում:
Պաշտպանի աշխատակազմը վիրավորում ստացած զինծառայողի առողջական վիճակի հետ կապված հարցերով անընդհատ կապի մեջ է հոսպիտալների ղեկավար կազմի և բուժաշխատողների հետ։ Զինծառայողի առողջական վիճակի հետ կապված հարցերը շարունակելու են գտնվել Պաշտպանի հատուկ ուշադրության ներքո։

Представители омбудсмена посетили военнослужащего, получившего ранения в результате обстрела азербайджанскими вооруженными силами
Поддержи А1+!Представители офиса омбудсмена Армении 20 ноября в Центральном клиническом военном госпитале министерства обороны Армении посетили военнослужащего, получившего ранения в результате обстрела 18 ноября азербайджанскими вооруженными силами в направлении армянской позиции, расположенной на участке Паруйр-Севак Араратской области.
Представители ознакомились с состоянием здоровья военнослужащего, обсудили с медицинским персоналом вопросы, связанные с состоянием здоровья военнослужащего и ходом лечения.
С раненым военнослужащим и членами его семьи были проведены частные беседы.
Военнослужащий сообщил, что был ранен в результате выстрела, произведенного азербайджанскими вооруженными силами около 09:50 утра 18 ноября.
Офис омбудсмена находится в постоянном контакте с руководством и медицинскими работниками больницы по вопросам, связанным с состоянием здоровья раненого военнослужащего. Вопросы, связанные с состоянием здоровья военнослужащего, продолжали находиться под особым вниманием омбудсмена.