Վարչապետը մասնակցել է «Փարիզի խաղաղության 6 րդ համաժողով» ի բացման արարողությանը (տեսանյութ)
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Բրոնյար պալատում մասնակցել է «Փարիզի խաղաղության 6-րդ համաժողով»-ի բացման արարողությանը:
Միջոցառմանը մասնակցել են նաև Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը, Եվրոպական խորհրդի նախագահ Շառլ Միշելը, Արժույթի միջազգային հիմնադրամի նախագահ Կրիտսալինա Գեորգիևան, Համաշխարհային բանկի նախագահ Աջայ Բանգան, մի շարք երկրների առաջնորդներ, կառավարությունների ու միջազգային կազմակերպությունների ղեկավարներ:
Մասնակիցներին դիմավորել է «Փարիզի խաղաղության համաժողովի» գլխավոր տնօրեն Անջել Գուրրիան: Միջոցառման բացմանը ողջույնի խոսքով հանդես է եկել Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը:
Հաջորդիվ վարչապետը մասնակցելու է «Համագործակցությունը մրցակցության պայմաններում խաղաղության կերտում և ավելի ապահով աշխարհի կառուցում» խորագրով պանելային քննարկմանը:

Премьер-министр участвовал в церемонии открытия VI Парижской мирной конференции (видео)
Поддержи А1+!Премьер-министр Республики Армения Никол Пашинян принял участие в церемонии открытия VI Парижской мирной конференции.
На церемонии присутствовали президент Франции Эммануэль Макрон, председатель Европейского совета Шарль Мишель, президент группы Всемирного банка Аджай Банга, лидеры ряда стран, правительств и международных организаций.
Участников встречал генеральный директор Парижской мирной конференции Анхель Гурриа. На открытии мероприятия с приветственной речью выступил президент Франции Эммануэль Макрон.
После Никол Пашинян примет участие в панельной дискуссии: «Сотрудничество в условиях конкуренции, созидание мира и построение более безопасного мира».