Վարչապետն ընդունել է ՀՀ-ում Լեհաստանի նորանշանակ դեսպանին (տեսանյութ)
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Հայաստանում Լեհաստանի արտակարգ և լիազոր նորանշանակ դեսպան Պյոտր Սքվեչինսկիին:
Վարչապետը շնորհավորել է դեսպանին պաշտոնը ստանձնելու առթիվ և մաղթել հաջողություններ հետագա գործունեության մեջ: Նիկոլ Փաշինյանը կարևորել է հայ-լեհական հարաբերությունների շարունակական զարգացումն ինչպես քաղաքական երկխոսության, այնպես էլ տնտեսության ոլորտում: Վարչապետն ընդգծել է առևտրատնտեսական կապերի ընդլայնման ուղղությամբ առկա ներուժի իրացման կարևորությունը:
Անդրադարձ է կատարվել Լեռնային Ղարաբաղում Ադրբեջանի կողմից էթնիկ զտման քաղաքականության հետևանքով 100 հազարից ավելի ԼՂ մեր հայրենակիցների բռնի տեղահանությանն ու ստեղծված հումանիտար իրավիճակին:
Պյոտր Սքվեչինսկին շեշտել է Լեհաստանի կառավարության շահագրգռվածությունը՝ խորացնելու և ընդլայնելու համագործակցությունը Հայաստանի հետ տարբեր ուղղություններով և հավելել, որ գործունեության ընթացքում կներդնի բոլոր ջանքերն՝ ի նպաստ երկկողմ կապերի հետագա զարգացման:
Հանդիպմանը մտքեր են փոխանակվել հայ-լեհական հարաբերությունների, Հայաստան-ԵՄ փոխգործակցության և այլ հարցերի շուրջ:

Премьер-министр принял новоназначенного посла Польши в РА (видео)
Премьер-министр Никол Пашинян принял новоназначенного Чрезвычайного и Полномочного посла Республики Польша в Республике Армения Петра Сквечинского.
Премьер-министр поздравил посла со вступлением в должность и пожелал ему успехов в его дальнейшей деятельности. Никол Пашинян подчеркнул важность развития армяно-польских отношений как в сфере политического диалога, так и в сфере экономики. Премьер-министр подчеркнул важность реализации имеющегося потенциала по расширению торгово-экономических связей.
Были затронуты вынужденное переселение более 100 тысяч наших соотечественников из Нагорного Карабаха в результате проводимой Азербайджаном политики этнической чистки и сложившаяся гуманитарная ситуация.
Петр Сквечинский подчеркнул заинтересованность правительства Польши в углублении и расширении сотрудничества с Арменией в различных направлениях и добавил, что в ходе своей деятельности приложит все усилия для дальнейшего развития двусторонних связей.
Состоялся обмен мнениями по армяно-польским отношениям, взаимодействию Армения-ЕС и другим вопросам.