Արարատ Միրզոյանը Թեհրանում հանդիպել է Իրանի նախագահի հետ (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀոկտեմբերի 23-ին Թեհրանում Իրանի Իսլամական Հանրապետության նախագահ Էբրահիմ Ռայիսին ընդունել է ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանին:
Զրուցակիցները գոհունակությամբ արձանագրել են, որ երկու հարևան և բարեկամ երկրների միջև ձևավորվել է բարձր մակարդակի քաղաքական երկխոսություն՝ հիմնված փոխադարձ հարգանքի և երկու ժողովուրդների հազարամյա եղբայրության վրա:
ՀՀ ԱԳ նախարարը և ԻԻՀ նախագահը կարևորել են տարբեր ոլորտներում ՀՀ-ԻԻՀ փոխգործակցության խորացումը և այդ ուղղությամբ պայմանավորվածությունների իրականացման ուղղությամբ գործուն քայլերի իրականացումը:
Արարատ Միրզոյանը և Էբրահիմ Ռայիսին քննարկել են նաև տարածաշրջանային և միջազգային անվտանգությանը վերաբերող հարցեր:

Арарат Мирзоян встретился с президентом Ирана в Тегеране (видео)
Поддержи А1+!Президент Исламской Республики Иран Эбрахим Раиси 23 октября в Тегеране принял министра иностранных дел Арарата Мирзояна.
Стороны с удовлетворением отметили, что между двумя соседними и дружественными странами сформировался политический диалог на высоком уровне, основанный на взаимном уважении и тысячелетнем братстве двух народов.
Министр иностранных дел Республики Армения и президент Исламской Республики Иран подчеркнули важность углубления сотрудничества между Республикой Армения и Республикой Иран в различных сферах, а также осуществления эффективных шагов по реализации договоренностей в этом направлении.