Տիգրան Խաչատրյանն աշխատանքային քննարկում է ունեցել Կավիտա Բելանիի հետ
Աջակցիր «Ա1+»-ինՓոխվարչապետ Տիգրան Խաչատրյանն աշխատանքային քննարկում է ունեցել ՄԱԿ-ի Փախստականների հարցերով գերագույն հանձնակատարի հայաստանյան գրասենյակի ղեկավար Կավիտա Բելանիի հետ: Քննարկմանը մասնակցել են նաև Լեռնային Ղարաբաղից բռնի տեղահանված անձանց խնդիրների հասցեագրման հարցերում ներգրավված գերատեսչությունների ներկայացուցիչները:
Հանդիպման ընթացքում փոխվարչապետը մանրամասն ներկայացրել է Լեռնային Ղարաբաղից բռնի տեղահանվածների առաջնային կարիքների հասցեագրմանն ուղղված կարճաժամկետ, միջնաժամկետ և երկարաժամկետ ծրագրերի ուղղությամբ իրականացվող աշխատանքները:
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել բռնի տեղահանվածների կարիքների արդյունավետ արձագանքման ուղղությամբ միջազգային գործընկերների հետ համագործակցության արդյունավետ ձևաչափի վերաբերյալ՝ կարևորելով վերջիններիս հետ համատեղ նախատեսվող աջակցության ծրագրերի հասցեականության ապահոման անհրաժեշտությունը։

Тигран Хачатрян провёл рабочее совещание с Кавитой Белани
Поддержи А1+!Вице-премьер Тигран Хачатрян провел рабочее обсуждение с главой армянского офиса Верховного комиссара ООН по делам беженцев Кавитой Белани. В обсуждении также приняли участие представители ведомств, вовлеченных в решение проблем вынужденных переселенцев из Нагорного Карабаха.
В ходе встречи вице-премьер представил подробности работы по краткосрочным, среднесрочным и долгосрочным программам удовлетворения первоочередных потребностей вынужденных переселенцев из Нагорного Карабаха.
Собеседники обменялись мыслями об эффективном формате сотрудничества с международными партнерами в целях эффективного реагирования на потребности вынужденных переселенцев, была подчеркнута важность обеспечения адресности планируемых совместно с последними программ поддержки.