ԼՂ-ից բռնի տեղահանվածների համար նախատեսված՝ Իրանի հումանիտար բեռը Սյունիքում է
Աջակցիր «Ա1+»-ինՍյունիք հոկտեմբերի 3-ին հասել է Իրանի Իսլամական Հանրապետության կողմից Հայաստան ուղարկված հումանիտար բեռը՝ նախատեսված Լեռնային Ղարաբաղից բռնի տեղահանված անձանց համար։ Այս մասին տեղեկացրել է Սյունիքի մարզպետի աշխատակազմի ֆբ-ի էջը։
Ըստ աղբյուրի՝ մարզկենտրոն Կապանում այն դիմավորել են Սյունիքի մարզպետ Ռոբերտ Ղուկասյանը և Հայաստանում Իրանի Իսլամական Հանրապետությւան արտակարգ և լիազոր դեսպան Մեհդի Սոբհանին:
Նշվում է, որ մոտ 60 տոննա հումանիտար օգնությամբ բեռնատարներում սնունդ է, հիգիենիկ պարագաներ, տաք ծածկոցներ, ջեռուցիչներ և այլն։

Отправленный Ираном гуманитарный груз для вынужденных переселенцев из НК прибыл в Сюник
Поддержи А1+!В Сюник 3 октября прибыл отправленный в Армению Исламской Республикой Иран гуманитарный груз, предназначенный для вынужденных переселенцев из Нагорного Карабаха. Об этом сообщает страница аппарата губернатора Сюника в соцсети Facebook.
В Капане гуманитарный груз встретили губернатор Сюникской области Роберт Гукасян и Чрезвычайный и Полномочный посол Исламской Республики Иран в Республике Армения Мехди Собхани.
Отмечается, что около 60 тонн гуманитарной помощи содержит продукты питания, предметы гигиены, теплые одеяла, обогреватели и т.д.