Եվլախում ավարտվել է Լեռնային Ղարաբաղի և Ադրբեջանի ներկայացուցիչների հանդիպումը
Եվլախում ավարտվել է Լեռնային Ղարաբաղի և Ադրբեջանի ներկայացուցիչների հանդիպումը։  Այս մասին հայտնել են ադրբեջանական լրատվամիջոցները:
ԼՂ պատվիրակության կազմում էին Արցախի խորհրդարանի «Արցախի ժողովրդավարական կուսակցություն» խմբակցության ղեկավար Դավիթ Մելքումյանը և Անվտանգության խորհրդի քարտուղարի տեղակալ Սերգեյ Մարտիրոսյանը։ Ադրբեջանական կողմից բանակցություններում ներգրավված էր մեջլիսի պատգամավոր, Լեռնային Ղարաբաղի հայերի հետ շփումների համար պատասխանատու նշանակված Ռամին Մամեդովը, Ադրբեջանի նախագահի հատուկ ներկայացուցչի տեղակալ Բաշիր Հաջիևը, Հատուկ ներկայացուցչի գրասենյակի աշխատակից Իլքին Սուլթանովը։
Հանդիպման մասին պայմանավորվածություն էր ձեռք բերվել սեպտեմբերի 20-ին՝ ռուսական խաղաղապահ զորակազմի ղեկավարության միջնորդությամբ։ Պայմանավորվածության շրջանակում Ադրբեջանը պարտավորվել էր դադարեցնել ռազմական գործողությունները Լեռնային Ղարաբաղում, որտեղ ադրբեջանական վերջին ագրեսիայից հետո հայկական կողմն ունի առնվազն 200 զոհ և ավելի քան 400 վիրավոր։

В Евлахе завершилась встреча представителей Нагорного Карабаха и Азербайджана
В Евлахе завершилась встреча представителей Нагорного Карабаха и Азербайджана. Об этом сообщают азербайджанские СМИ.
В составе делегации Нагорного Карабаха руководитель фракции Демократической партии Арцаха Национального собрания Арцаха Давид Мелкумян и заместитель секретаря Совета безопасности Сергей Мартиросян. С азербайджанской стороны в переговорах участвовали депутат Меджлиса Рамин Мамедов,  назначенный ответственным за контакты с армянами Нагорного Карабаха, заместитель специального представителя президента Азербайджана Башир Гаджиев, сотрудник офиса спецпредставителя Илькин Султанов.
Договоренность о встрече была достигнута 20 сентября при посредничестве руководства российских миротворческих войск. В рамках этой договоренности Азербайджан обязался прекратить военные действия в Нагорном Карабахе, где в результате азербайджанской агрессии с армянской стороны погибло не менее 200 человек и более 400 получили ранения.