Երեւանի քաղաքապետարանը՝ Մարզահամերգային համալիրի վերակառուցվող ճանապարհի մասին
ի պատասխան Մարզահամերգային համալիրի վերակառուցվող ճանապարհի բազմաթիվ հարցադրումների՝ հարկ ենք համարում տեղեկացնել.
Ճանապարհի կառուցումն առաջարկվել է «Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիր» ՓԲԸ-ի տնօրինության կողմից։ Այն հնարավորություն կտա միջոցառումների և արտակարգ իրավիճակների ժամանակ զերծ մնալ խճողումային երևույթներից, իսկ դժբախտ պատահարների դեպքում՝ մարզահամերգային համալիրից մարդկանց ավելի արագ տարհանել անվտանգ տարածք, ինչպես նաև՝ շտապօգնության և հրշեջ-փրկարարական ջոկատի մեքենաները հնարավորություն կունենան հավելյալ ճանապարհով մուտք ունենալ Մարզահամերագային համալիրի տարածք։
Հարկ ենք համարում ընդգծել, որ նոր կառուցվող ճանապարհով մեքենաների երթևեկությունը թույլատրվելու է բացառապես Մարզահամերգային համալիրում միջոցառումների ժամանակ, ինչպես նաև արտակարգ դեպքերում։
Ճանապարհի շինարարական աշխատանքների ձեռքբերումն իրականացվել է ՀՀ օրենսդրությանը համապատասխան՝ «Գնումների մասին» օրենքով սահմանված կարգով։ Նախագիծը ստացել է դրական եզրակացություն:

Мэрия Еревана о реконструировании дороги к Спортивно-концертному комплексу
Поддержи А1+!Мэрия Еревана представила информацию о реконструировании дороги к Спортивно-концертному комплексу.
В пресс-релизе мэрии отмечается, что строительство дороги было предложено руководством ЗАО «Спортивно-концертный комплекс имени Карена Демирчяна». Это позволит избежать пробок во время мероприятий и чрезвычайных ситуаций, а в случае аварий быстрее эвакуировать людей из спортивно-концертного комплекса в безопасную зону, а также автомобили скорой помощи и пожарно-спасательных отрядов будут иметь возможность подъезда к спортивно-концертному комплексу по дополнительной дороге.
«Считаем необходимым подчеркнуть, что движение автомобилей по вновь построенной дороге будет разрешено только во время мероприятий в Спортивно-концертном комплексе, а также в экстренных случаях.
Приобретение дорожно-строительных работ осуществлялось в соответствии с законодательством РА, в порядке, установленном Законом "О закупках". Проект получил положительное заключение», - говорится в сообщении.