Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է ՎԶԵԲ առաջին փոխնախագահին
Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է Վերակառուցման և զարգացման եվրոպական բանկի (ՎԶԵԲ) առաջին փոխնախագահ Յուրգեն Ռիգտերինկի գլխավորած պատվիրակությունը:
Ողջունելով հյուրերին՝ փոխվարչապետը Կառավարության կողմից վերահաստատել է ՎԶԵԲ-ի հետ համագործակցության կարևորությունը Հայաստանի համար թե՛ մասնավոր, թե՛ պետական ծրագրերում ներգրավվածության տեսանկյունից: Մհեր Գրիգորյանն ընդգծել է ՎԶԵԲ-ի բարձր դերը մասնավոր հատվածում ճիշտ բիզնես մշակույթի ներմուծման հարցում և նշել երկրի զարգացման այս փուլում ՎԶԵԲ գիտելիքի և փորձի կիրառման կարևորությունը:
Զրուցակիցները քննարկել են ՎԶԵԲ-ի հետ ենթակառուցվածքների ոլորտում իրականացվող ծրագրերի ընթացքը: Մտքեր են փոխանակվել կապիտալի շուկայի զարգացման և գյուղատնտեսության ծրագրերի շուրջ:

Мгер Григорян принял первого вице-президента ЕБРР
Вице-премьер-министр Мгер Григорян принял делегацию, возглавляемую первым вице-президентом Европейского банка реконструкции и развития (ЕБРР) Юргеном Ригтеринком.
Об этом сообщила канцелярия вице-премьера Мгера Григоряна.
Приветствуя гостей, вице-премьер подтвердил важность сотрудничества с ЕБРР для Армении с точки зрения участия как в частных, так и в государственных проектах. Мгер Григорян подчеркнул высокую роль ЕБРР во внедрении правильной бизнес-культуры в частном секторе и отметил важность применения знаний и опыта ЕБРР на данном этапе развития страны.
Собеседники обсудили ход реализации проектов в сфере инфраструктуры с ЕБРР. Состоялся обмен идеями по развитию рынка капитала и сельскохозяйственным проектам.