Վարչապետն ընդունել է ԱՄՀ Միջին Արևելքի և Կենտրոնական Ասիայի դեպարտամենտի տնօրենին
Աջակցիր «Ա1+»-ինՎարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Արժույթի միջազգային հիմնադրամի (IMF) Միջին Արևելքի և Կենտրոնական Ասիայի դեպարտամենտի տնօրեն Ջիհադ Ազուրին:
Վարչապետը կարևորել է ՀՀ կառավարության և ԱՄՀ-ի միջև համագործակցությունը և նշել, որ այն նպաստում է մեր երկրում բարեփոխումների հավակնոտ օրակարգն առաջ մղելուն ու տնտեսական ակտիվությանը: Այս համատեքստում, Նիկոլ Փաշինյանն ընդգծել է նաև ՀՀ կենտրոնական բանկի ու ԱՄՀ-ի միջև արդյունավետ գործակցությունը: Վարչապետը շնորհակալություն է հայտնել Ջիհադ Ազուրին հայկական դրամի 30-ամյակին նվիրված միջոցառումներին մասնակցելու համար:
ԱՄՀ Միջին Արևելքի և Կենտրոնական Ասիայի դեպարտամենտի տնօրենը բարձր է գնահատել ՀՀ կառավարության հետ համագործակցությունը և ընդգծել, որ Հայաստանը հուսալի գործընկեր է ԱՄՀ-ի համար: Ջիհադ Ազուրը նշել է, որ ԱՄՀ-ն պատրաստ է փոխշահավետ գործակցության շրջանակում հետագայում ևս աջակցել ՀՀ կառավարությանը՝ բարեփոխումները հաջողելու գործընթացում և երկրի տնտեսական առաջընթացին միտված ծրագրերում:
Հյուրի խնդրանքով Նիկոլ Փաշինյանն անդրադարձել է տնտեսության կառուցվածքի փոփոխությունների, կոռուպցիայի դեմ պայքարի, դատաիրավական ոլորտի, պետական կառավարման համակարգի բարեփոխումների, ներդրումային միջավայրի բարելավման, ենթակառուցվածքների զարգացման և այլ ուղղություններով իրականացվող քայլերին ու միջոցառումներին:

Пашинян принял регионального директора МВФ по Ближнему Востоку и Центральной Азии
Поддержи А1+!Премьер-министр Никол Пашинян принял регионального директора Международного валютного фонда по Ближнему Востоку и Центральной Азии Джихада Азура.
Премьер-министр подчеркнул важность сотрудничества между правительством Республики Армения и МВФ и отметил, что оно способствует продвижению повестки реформ и экономической активности в нашей стране. В этом контексте Никол Пашинян также подчеркнул эффективное сотрудничество между Центральным банком Республики Армения и МВФ. Премьер-министр поблагодарил Джихада Азура за участие в мероприятиях, посвященных 30-летию армянского драма.
Региональный директор МВФ по Ближнему Востоку и Центральной Азии высоко оценил сотрудничество с правительством Республики Армения и подчеркнул, что Армения является надежным партнером МВФ. Джихад Азур отметил, что МВФ готов в рамках взаимовыгодного сотрудничества и впредь оказывать поддержку правительству Республики Армения в процессе продвижения реформ и реализации программ, направленных на экономический прогресс страны.
По просьбе гостя Никол Пашинян коснулся шагов и мероприятий по изменению структуры экономики, борьбе с коррупцией, реформированию судебной системы и системы государственного управления, улучшению инвестиционной среды, развитию инфраструктуры и по другим направлениям.