Արցախի ԱԺ "Արցախ - Ֆրանսիա" բարեկամության շրջանակը գոհունակություն է հայտնում ֆրանսիացի բարեկամներին
Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի "Արցախ - Ֆրանսիա" բարեկամության շրջանակը գոհունակություն է հայտնում ֆրանսիացի բարեկամներին
"Արցախ- Ֆրանսիա" բարեկամության շրջանակը բարձր է գնահատում Ֆրանսիայի կողմից Արցախին ցուցաբերված աջակցությունը 2020թ 44-օրյա պատերազմի օրերին ու դրանից հետո՝ միջազգային բեմահարթակներում և Արցախի շրջափակման պայմաններում։
Շրջանակի անդամները միաժամանակ ողջունում են Փարիզի քաղաքապետ Անն Իդալգոյի և Ֆրանսիայի տեղական ինքնակառավարման այլ մարմինների կողմից Արցախին ցուցաբերված մարդասիրական օգնությունը, որը քաղաքական և հումանիտար լուրջ ակցիա է Ադրբեջանի կողմից Լաչինի միջանցքը ապօրինի շրջափակումը ճեղքելու ջանքերին նոր թափ հաղորդելու գործում։

Группа дружбы НС Арцаха «Арцах-Франция» выразила удовлетворение французским друзьям
Поддержи А1+!Группа дружбы «Арцах-Франция» Национального Собрания Республики Арцах выразила удовлетворение французским друзьям.
Сообщение об этом распространило НС Арцаха.
«Группа дружбы дружбы «Арцах-Франция» высоко ценит поддержку, оказанную Францией Арцаху в дни 44-дневной войны в 2020 году и после этого — на международной арене и в условиях блокады Арцаха.
Члены группы в то же время приветствуют гуманитарную помощь, оказанную Арцаху мэром Парижа Анн Идальго и другими органами местного самоуправления Франции, что является серьезной политической и гуманитарной акцией, придающей новый импульс усилиям по прорыву незаконной блокады Лачинского коридора со стороны Азербайджана», - говорится в сообщении.