Ռուսները նախապես անունների ցանկ են փոխանցում ադրբեջանցիներին․ Տ․Աբրահամյան (տեսանյութ)
«Արցախում ապրող ցանկացած մարդ, ով տարբեր կարգավիճակի բերումով փորձում է դուրս գալ այնտեղից, պետք է գիտակցի, որ չկա այնպիսի երաշխիք, որ իրեն կապահովի ադրբեջանի գերության մեջ չհայտնվելուց»,- «Ա1+»-ի հետ զրույցում ասաց «Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Տիգրան Աբրահամյանը՝ անդրադառնալով երեկ Հակարիի կամրջի անցակետից Արցախի երեք քաղաքացիների առևանգմանը։
ՀՀԿ-ական պատգամավորն ասում է՝ ամեն անգամ երբ ռուս խաղաղապահները մարդկանց խումբ են տեղափոխում Հայաստան կամ դեպի Արցախ, նրանց անունների ցանկը նախապես փոխանցում են ադրբեջանցիներին։ «Նրանք դա իդենտիֆիկացնում են իրենց բազաներում, որտեղ ֆիքսվում են տարբեր ժամանակ իրենց կողմից հետախուզման մեջ հայտնված անձանց անունները։ Ովքեր փորձում են ադրբեջանական անցակետով Արցախից դուրս գալ, պետք է շատ լուրջ հաշվարկ անեն»,- հավելեց նա։
Անդրադառնալով վերջին շաբաթներին Լեռնային Ղարաբաղում տեղի ունեցած իրադարձություններին, նախագահ Արայիկ Հարությունյանի հրաժարականի վերաբերյալ տեղեկություններին, ասում է՝ գիտի, թե իրականում այնտեղ ինչ է տեղի ունեցել։

Русские заранее передают азербайджанцам список имён: Т. Абраамян (видео)
Поддержи А1+!«Любой человек, проживающий в Арцахе и пытающийся покинуть его, должен понимать, что нет никакой гарантии, что он не окажется в азербайджанском плену», - сказал в беседе с «А1+» секретарь фракции «Честь имею» Тигран Абраамян, коснувшись вчерашнего похищения трёх граждан Арцаха с пропускного пункта на мосту Хакари.
Депутат от РПА говорит: каждый раз, когда российские миротворцы перевозят группу людей в Армению или Арцах, они предварительно передают список их имён азербайджанцам. «Они это идентифицируют в своих базах, где фиксируются имена лиц, которые в различное время оказывались у них в розыске. Те, кто пытаются покинуть Арцах через азербайджанский пропускной пункт, должны всё очень хорошо рассчитать», - добавил он.
Коснувшись событий в Нагорном Карабахе в последние недели, информацию об отставке президента Араика Арутюняна, говорит, что он знает, что произошло в действительности.