Պաշտպանության նախարարն ընդունել է ՀՀ-ում ԱՄՆ գործերի ժամանակավոր հավատարմատարին
Աջակցիր «Ա1+»-ինՕգոստոսի 29-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է ՀՀ-ում ԱՄՆ գործերի ժամանակավոր հավատարմատար Ուիլյամ (Չիպ) Լեյթինենին և պաշտպանության հարցերով նորանշանակ կցորդ, գնդապետ Քևին Սթիլին:
Պաշտպանության նախարարը շնորհավորել է գնդապետ Սթիլին` Հայաստանում առաքելությունն սկսելու կապակցությամբ և մաղթել արդյունավետ համագործակցություն:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են պաշտպանության բնագավառում հայ-ամերիկյան համագործակցության ներկայիս ընթացքին, զարգացման հեռանկարներին, ինչպես նաև տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող մի շարք հարցեր:

Министр обороны принял временного поверенного в делах США в РА
Поддержи А1+!29 августа министр обороны Республики Армения Сурен Папикян принял временного поверенного в делах США в Армении Уильяма (Чипа) Лейтинена и новоназначенного военного атташе полковника Кевина Стила.
«Я поздравил полковника Стила с началом миссии в Армении и пожелал плодотворного сотрудничества», - написал министр в Facebook.
В ходе встречи был обсужден ряд вопросов, касающихся текущего хода армяно-американского сотрудничества в сфере обороны, перспектив развития, а также региональной безопасности.