Արայիկ Հարությունյանն ընդունել է ԱԺ «Ազատ հայրենիք-ՔՄԴ» խմբակցության պատգամավորներին
Աջակցիր «Ա1+»-ինԱրցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը օգոստոսի 17-ին ընդունել է ԱՀ Ազգային ժողովի «Ազատ հայրենիք-ՔՄԴ» խմբակցության պատգամավորներին։
Նախագահը ներկայացրել է արտաքին քաղաքական դաշտում վերջին շրջանում տեղի ունեցած զարգացումները, մասնավորապես՝ անդրադարձել ՄԱԿ-ի Անվտանգության խորհրդի նիստում կայացած քննարկումներին։
Պատգամավորների հետ հանդիպմանը նախագահ Հարությունյանն անդրադարձել է նաև երկրում ստեղծված ծանրագույն սոցիալ-տնտեսական իրավիճակին, ընդգծել հումանիտար աղետի հաղթահարման նպատակով արտաքին և ներքին ներուժի համակարգված օգտագործման անհրաժեշտությունը։

Араик Арутюнян принял депутатов фракции «Свободная Родина-ОГА» НС
Поддержи А1+!17 августа Президент Республики Арцах Араик Арутюнян принял депутатов фракции «Свободная Родина-ОГА» Национального Собрания Республики Арцах. Об этом стало известно из сообщения Главного управления информации аппарата президента Республики Арцах.
Президент представил последние события во внешнеполитической сфере, в частности коснулся дискуссий, прошедших на сессии Совета Безопасности ООН.
На встрече с депутатами Президент Арутюнян также коснулся тяжелой социально-экономической ситуации в стране, подчеркнул необходимость скоординированного использования внешнего и внутреннего потенциала для преодоления гуманитарной катастрофы.