ԱՀ Ազգային ժողովի նախագահը ընդունել է ԱՀ ԱԽ քարտուղարին
Աջակցիր «Ա1+»-ինՕգոստոսի 17-ին ԱՀ Ազգային ժողովի նախագահը ընդունել է ԱՀ ԱԽ քարտուղար Սամվել Շահրամանյանին:
Կողմերը քննարկել են հանրապետությունում առկա խնդիրները, այդ թվում անվտանգային իրավիճակին առնչվող հարցեր:
Քննարկումների ընթացքում անդրադարձ է եղել կազմակերպչական աշխատանքների թերացման և արտախորհրդարանական որոշ ուժերի անհեռատես ու պետական անվտանգությանը վնաս հասցնող քայլերին։
Դավիթ Իշխանյանը կարևորել է հրատապ հարցերի օրակարգով ԱԽ նիստ հրավիրելու անհրաժեշտության մասին:
Մեկնարկած հանդիպումների շարքը, ըստ ԱԺ նախագահի, նպատակ է հետապնդում վերականգնելու միջհամագործակցային կապը օրենսդիր, գործադիր և դատական մարմինների, ինչպես նաև հանրապետությունում գործող տարբեր կառույցների հետ:

Председатель Национального собрания Арцаха принял секретаря СБ Арцаха
Поддержи А1+!17 августа председатель Национального Собрания Республики Арцах Давид Ишханян принял секретаря Совета безопасности Арцаха Самвела Шахраманяна.
Стороны обсудили существующие в республике проблемы, в том числе вопросы, связанные с ситуацией в сфере безопасности.
В ходе обсуждений прозвучало упоминание о недостаточной организационной работе и недальновидных шагах некоторых внепарламентских сил, наносящих ущерб государственной безопасности.
Давид Ишханян подчеркнул необходимость созыва заседания Совета Министров с повесткой дня неотложных вопросов.
По словам председателя НС, начатая серия встреч направлена на восстановление взаимовыгодных отношений с органами законодательной, исполнительной и судебной власти, а также с различными структурами, действующими в республике.