Պայթյուն է որոտացել Մոսկվայի մարզի օպտիկամեխանիկական գործարանում
Աջակցիր «Ա1+»-ինՄոսկվայի մարզի Սերգիև Պոսադ քաղաքում գտնվող ձեռնարկությունում պայթյուն է որոտացել։ Այս մասին «РИА Новости»-ին հայտնել է ՌԴ արտակարգ իրավիճակների ծառայության ներկայացուցիչը։
«Պայթյուն է տեղի ունեցել Մոսկվայի մարզի Սերգիև Պոսադում գտնվող օպտիկամեխանիկական գործարանում», - ասել է գործակալության զրուցակիցը։
Արտակարգ պատահարի պատճառների և տուժածների մասին տեղեկությունը ճշտվում է։
Գործարանում հայտարարվել է համատարած տարհանում, դեպքի վայր են ժամանել ուժայիններ և շրջանի ղեկավարը։ Արտակարգ պատահարի վայր է մեկնել նաև Մոսկվայի մարզի նահանգապետ Անդրեյ Վորոբյովը։
Ինչպես նշված է ձեռնարկության կայքում, գործարանն օպտիկական ու օպտիկաէլեկտրոնային սարքերի առաջատար մշակող և արտադրող է ուժային կառույցների, արդյունաբերության և առողջապահության համար:

На оптико-механическом заводе в Московской области прогремел взрыв
Произошел взрыв на предприятии, расположенном в городе Сергиев Посад Московской области. Об этом агентству «РИА Новости» сообщил представитель экстренных служб РФ.
«Произошел взрыв на оптико-механическом заводе в подмосковном Сергиевом Посаде», - сообщил представитель экстренных служб.
Как уточнили в экстренных службах, причиной ЧП стало нарушение технологического процесса. Информация о пострадавших уточняется.
На заводе объявлена ​​массовая эвакуация, на место прибыли силовики и глава района. На место ЧП также выехал губернатор Московской области Андрей Воробьев.
Как указано на сайте предприятия, завод является ведущим разработчиком и производителем оптических и оптико-электронных приборов для силовых структур, промышленности и здравоохранения.