ԿԽՄԿ ներկայացուցիչները տեսակցել են Ադրբեջանի կողմից առևանգված Վագիֆ Խաչատրյանին
Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի ներկայացուցիչները  օգոստոսի 5-ին  տեսակցել են Ադրբեջանի կողմից հուլիսի 29-ին առևանգված Արցախի բնակչին՝ 68-ամյա Վագիֆ Խաչատրյանին:
«Արմենպրես»-ի հետ զրույցում այս մասին ասաց ՀՀ-ում Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի (ԿԽՄԿ) պատվիրակության հաղորդակցման ծրագրերի ղեկավար Զառա Ամատունին:
«Օգոստոսի 5-ին մեր պատվիրակները Բաքվում կրկին անգամ տեսակցել են Ադրբեջանի կողմից ձերբակալված Վագիֆ Խաչատրյանին: Ընտանիքի հետ կապի հնարավորություն նամակի տեսքով տրվել է, որից քաղաքացին օգտվել է: Այլ հարցերով տեղեկատվությունը փակ է, այլ բան այս պահին չեմ կարող նշել»,- ասաց Ամատունին:
Արցախի 68-ամյա քաղաքացի Վագիֆ Խաչատրյանը Լաչինի միջանցքում ապօրինի կերպով տեղադրված անցակետից առևանգվել էր հուլիսի 29-ին, երբ Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի ուղեկցությամբ մեկնում էր Երևան բուժօգնության։

Представители МККК посетили похищенного Азербайджаном Вагифа Хачатряна
Поддержи А1+!Об этом в беседе с Арменпресс сказала руководитель коммуникационных программ делегации Международного комитета Красного Креста (МККК) в Армении Зара Аматуни.
«5 августа наши делегаты в Баку вновь посетили задержанного Азербайджаном Вагифа Хачатряна. Возможность общения с семьей была предоставлена в виде письма, которым гражданин воспользовался. По другим вопросам информация закрыта, ничего другого на данный момент не могу назвать», - сказала Аматуни.
68-летний гражданин Арцаха Вагиф Хачатрян был похищен 29 июля с незаконно установленного блокпоста в Лачинском коридоре, когда направлялся в Ереван на лечение в сопровождении Международного комитета Красного Креста.