Ո՞ւմ կընտրեն երեւանցիները․ հարցումներ Ավագանու ընտրություններից առաջ (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինԵրևանի ավագանու հերթական ընտրություններ կկայանան սեպտեմբերի 17–ին,իսկ քարորզարշավը կմեկնարկի օգոստոսի 23–ին։ «Ա1+»-ը զրուցել է քաղաքացիների հետ՝ պարզելու արդյոք մասնակցելու են առաջիկա ընտրություներին և ո՞ր քաղաքական ուժին են տալու իրենց ձայնը։
Առաջադրումները նախատեսված են օգոստոսի 3–ից, սակայն մինչ այս պահը արդեն իսկ մի քանի կուսակցություն հայտարարել են ավագանու ընտություններին մասնակցելու մասին։
«Ապրելու երկիր» կուսակցության քաղաքապետի թեկնածուն Մանե Թանդիլյանն է, «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցության ցուցակը կգլխավորի Դավիթ Խաժակյանը։ «Ուժը հայրենյաց» կուսակցության ցուցակը կգլխավորի արդարադատության երրորդ դասի պետական խորհրդական Նելլի Հարությունյանը։
Իշխող «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությանն քաղաքապետի թեկնածուն Տիգրան Ավինյանն է։
Ընտրություններին մասնակցելու մասին հայտարարել են նաեւ երգահան Ռուբեն Հախվերդյանը, փաստաբան Նորայր Նորիկյանը, Կենտրոն վարչական շրջանի նախկին ղեկավար Վիկտոր Մնացականյանը, «Միացյալ Հայաստան» կուսակցության նախագահ Երվանդ Թարվերդյանը։
Նշենք նաև, որ Երևանի ավագանու ընտրություններն անցկացվում են համամասնական ընտրակարգով՝ կուսակցության կամ կուսակցությունների դաշինքների ընտրական ցուցակներով։
Քարոզարշավի պաշտոնական մեկնարկը կտրվի օգոստոսի 23-ին և կավարտվի սեպտեմբերի 15-ին։ Քվեարկության և դրան նախորդող օրը ցանկացած քարոզչություն արգելվում է:

Кого изберут ереванцы? Опросы перед выборами в Совет старейшин (видео)
Очередные выборы в Совет старейшин Еревана состоятся 17 сентября, а предвыборная кампания стартует 23 августа.  «А1+» побеседовал с горожанами, чтобы узнать, примут ли они участие в предстоящих выборах и за какую политическую силу проголосуют.
Выдвижение кандидатур запланировано с 3 августа, но несколько партий уже объявили о своем участии в выборах в совет старейшин.
Мане Тандилян является кандидатом в мэры от партии «Страна для жизни», Давид Хажакян возглавит список партии «Просвещённая Армения».  Нелли Арутюнян, государственный советник юстиции третьего класса, возглавит список партии «Сила Родины».
Кандидатом в мэры от правящей партии «Гражданский договор» является Тигран Авинян.
Об участии в выборах заявили также автор песен Рубен Ахвердян, адвокат Норайр Норикян, бывший глава административного района Кентрон Виктор Мнацаканян, председатель партии «Единая Армения» Ерванд Тарвердян.
Следует также отметить, что выборы в Совет старейшин Еревана проводятся по пропорциональной избирательной системе по избирательным спискам партии или альянса партий.
Официальный старт кампании будет дан 23 августа, она завершится 15 сентября. Запрещается любая агитация в день голосования и накануне.