Սուրեն Պապիկյանն այցելել է ՀՀ ՊՆ կենտրոնական հավաքակայան (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ին2023 թվականի ամառային զորակոչի մեկնարկի կապակցությամբ հունիսի 26-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը ԶՈՒ ԳՇ պետ, պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, գեներալ-մայոր Էդվարդ Ասրյանի ուղեկցությամբ այցելել է ՀՀ ՊՆ կենտրոնական հավաքակայան:
Պաշտպանության նախարարը շնորհավորել է սպայակազմին և զինակոչիկներին՝ ԶՈՒ համալրման հերթական փուլի մեկնարկի առթիվ:
Նախարար Պապիկյանը հետևել է զորակոչային հանձնաժողովների աշխատանքին, զրուցել զորակոչիկների հետ, մաղթել բարի և անվտանգ ծառայություն:
Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը զորակոչիկներին ներկայացրել է ԶՈՒ-ում մեկնարկած «Պաշտպան հայրենյաց» ծրագիրը, որի մասնակից կարող է դառնալ զորակոչիկներից յուրաքանչյուրը և օգտվել ծրագրի ընձեռած հնարավորություններից:
Սուրեն Պապիկյանը հանձնարարականներ է տվել զորակոչի աշխատանքներին ներգրավված ծառայությունների ղեկավարներին` գործընթացը պատշաճ և թափանցիկ անցկացնելու համար:

Сурен Папикян посетил центральный сборный пункт МО РА (видео)
Поддержи А1+!26 июня в связи с началом летнего призыва 2023 года министр обороны РА Сурен Папикян в сопровождении начальника Генерального штаба ВС РА, первого заместителя министра обороны, генерал-майора Эдварда Асряна посетил центральный сборный пункт МО РА.
Министр обороны поздравил офицеров и призывников с началом очередного этапа пополнения ВС.
Министр Папикян проследил за работой призывных комиссий, побеседовал с призывниками, пожелал доброй и безопасной службы.
Глава оборонного ведомства представил призывникам стартовавшую в ВС программу «Защитник Отечества», участником которой может стать каждый призывник и воспользоваться широкими возможностями программы.
Сурен Папикян дал поручения руководителям служб, вовлеченных в работу по призыву, для проведения процесса на должном уровне и прозрачным образом.