Վարչապետն ընդունել է Կանզասի նահանգապետ Լաուրա Քելլիին և Ազգային գվարդիայի հրամանատար Մայքլ Վերներդին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է ԱՄՆ Կանզաս նահանգի նահանգապետ Լաուրա Քելլիին և Կանզասի Ազգային գվարդիայի հրամանատար, գեներալ-մայոր Մայքլ Վերներդին:
Վարչապետը բարձր է գնահատել Կանզաս նահանգի հետ համագործակցությունը տարբեր ուղղություններով և վստահություն հայտնել, որ տիկին Քելլիի այցը նոր ազդակ կհաղորդի փոխգործակցությանը:
Մասնավորապես, զրուցակիցները քննարկել են տնտեսության, գյուղատնտեսության և ռազմական կրթության ոլորտներում համագործակցության ընդլայնմանն ու խորացմանը վերաբերող հարցեր:
Լաուրա Քելլին շեշտել է Հայաստանի հետ կապերն ամրապնդելու պատրաստակամությունն ու շահագրգռվածությունը:
Անդրադարձ է կատարվել Հայաստանում ժողովրդավարական բարեփոխումների ընթացքին: Վարչապետ Փաշինյանն ընդգծել է ԱՄՆ վարչակազմի աջակցությունը՝ ՀՀ կառավարության ինստիտուցիոնալ բարեփոխումների օրակարգն առաջ մղելու գործում:

Премьер-министр принял губернатора штата Канзас Лору Келли и командира Национальной гвардии Майкла Венерди
Премьер-министр Никол Пашинян принял губернатора штата Канзас Лору Келли и командира Национальной гвардии Канзаса, генерал-адъютанта Майкла Венерди.
Никол Пашинян высоко оценил сотрудничество со штатом Канзас по различным направлениям и выразил уверенность, что визит госпожи Келли придаст новый импульс сотрудничеству.
В частности, собеседники обсудили вопросы расширения и углубления сотрудничества в сферах экономики, сельского хозяйства и военного образования.
Лора Келли подчеркнула готовность и заинтересованность в укреплении связей с Арменией.
Был затронут процесс демократических реформ в Армении. Премьер-министр Пашинян подчеркнул поддержку администрации США в продвижении повестки институциональных реформ правительства Республики Армения.