Հունիսմեկյան նվեր. ՀՀ վարչապետի և նրա տիկնոջ հրավերով 850 երեխա այցելել է «Երևան պարկ» զբոսայգի
Աջակցիր «Ա1+»-ինԵրևան քաղաքի 10 վարչական շրջանի շուրջ 850 դպրոցական Երեխաների պաշտպանության միջազգային օրվա առթիվ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և տիկին Աննա Հակոբյանի կողմից հրավիրվել էին «Երևան պարկ» զբոսայգի: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ վարչապետի տիկին Աննա Հակոբյանի գրասենյակը։
«Ատրակցիոններ, խաղեր, նկարչություն, հյուրասիրություն. դպրոցականները մեկ օր անցկացրել են հեքիաթային միջավայրում:
Երեխաներն ընտրվել են Երևանի 10 վարչական շրջանների շուրջ 30 դպրոցներից` բոլորը 4-րդ դասարանցի:
Ընտրությունն իրականացրել է Երևանի քաղաքապետարանը` այն դպրոցներից, որտեղ կա ընդամենը մեկ 4-րդ դասարան»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ:
Ըստ աղբյուրի՝ զբոսայգում երեխաները հնարավորություն են ունեցել օգտվել բոլոր ատրակցիոններից և իրենց համար նախատեսված հյուրասիրությունից:
Նշվում է, որ երեխաներին նվերը մատուցվել է Աննա Հակոբյանի նախաձեռնությամբ, վարչապետի ֆոնդի միջոցներով։

Подарок на 1 июня: по приглашению премьер-министра РА и его супруги «Yerevan Park» посетили 850 детей
Поддержи А1+!Премьер-министр Никол Пашинян и госпожа Анна Акопян пригласили около 850 школьников из 10 административных районов Еревана в «Yerevan Park» по случаю Международного дня защиты детей. Об этом сообщили в пресс-службе аппарата супруги премьер-министра Анны Акопян.
«Аттракционы, игры, рисование, гостеприимство: школьники провели день в сказочной обстановке.
Дети были отобраны примерно из 30 школ 10 административных районов Еревана, все четвероклассники.
Выбор детей был проведен мэрией Еревана из числа школ, где есть только один 4-й класс», - говорится в сообщении.
Дети в парке имели возможность пользоваться всеми предусмотренными для них аттракционами и развлечениями.