Հայաստանը և Չինաստանը պայմանագիր են ստորագրել Հանրային հեռուստաընկերության նոր հեռուստաստուդիայի կառուցման վերաբերյալ
Հունիսի 2-ին ՀՀ կառավարության և Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության (ՉԺՀ) կառավարության միջև ստորագրվել է պայմանագիր՝ Հայաստանի հանրային հեռուստաընկերության նոր՝ 8-րդ տաղավարի կառուցման նախագծի իրականացման վերաբերյալ։
Ի դեմս ՀՀ կառավարության՝ հանդես է եկել ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարությունը, ՉԺՀ կառավարության կողմից՝ ՉԺՀ առևտրի նախարարությունը։
Պայմանագիրը վավերացրել են ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարար Ռոբերտ Խաչատրյանը, ՉԺՀ առևտրի նախարարության Միջազգային տնտեսական համագործակցության բյուրոյի Ասիա-խաղաղօվկիանոսյան դեպարտամենտի տնօրեն Ճան Մինգվուն, ՀՀ-ում ՉԺՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Ֆան Յոնգը և Հանրային հեռուստաընկերության գործադիր տնօրեն Հովհաննես Մովսիսյանը։
Կառուցվելիք 8-րդ տաղավարը լինելու է Հայաստանի անկախության շրջանում հայկական հեռուստատեսության առաջին նոր արտադրական ենթակառուցվածքը, որի տարածքում գործելու է 1000 քմ տարածք ունեցող ստուդիա: Շինարարությունը նախատեսվում է ավարտին հասցնել 26 ամսվա ընթացքում։

Армения и Китай подписали соглашение о строительстве новой телестудии Общественной телекомпании
Между правительством Республики Армения и правительством Китайской Народной Республики (КНР) 2 июня подписано соглашение о реализации проекта строительства восьми новых павильонов Общественного телевидения Армении.
От имени правительства Республики Армения выступило министерство высокотехнологичной промышленности Республики Армения, от имени правительства Китайской Народной Республики выступило министерство торговли Китайской Народной Республики.
Соглашение ратифицировали министр высокотехнологичной промышленности Армении Роберт Хачатрян, директор Азиатско-Тихоокеанского отдела Бюро международного экономического сотрудничества министерства торговли КНР Чан Минву, Чрезвычайный и Полномочный посол КНР в Армении Фан Юн и исполнительный директор Общественного телевидения Ованес Мовсисян.
Новые 8 павильонов станут первой новой производственной инфраструктурой армянского телевидения в период независимости Армении, в которой будет действовать студия площадью 1000 квадратных метров. Строительство планируется завершить в течение 26 месяцев.