Հայաստանում Չեխիայի դեսպանությունը ժամանակավոր դադարեցրել է Շենգեն վիզայի դիմորդների հերթագրումը
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀայաստանում Չեխիայի Հանրապետության դեսպանությունը ժամանակավորապես դադարեցնում է Շենգեն վիզայի դիմորդների հերթագրումը՝ կազմակերպչական և տեխնիկական պատճառներից ելնելով։
Այս մասին տեղեկացնում են դեսպանությունից:
Հայտարարությունում ասվում է, որ այն քաղաքացիները, որոնք իրենց հերթագրման հայտը ուղարկել են մայիսի 17-ից հետո, ապա արդեն իսկ ստացել են պատասխան նամակ վերոնշյալի վերաբերյալ։
Դեսպանությունից տեղեկացնում են նաև, որ նոր գրանցման համակարգը հասանելի կլինի հունիսի 15-ից, և այդպիսով կվերսկսեն հեթագրումը այդ ամսաթվից։ Հերթագրման նոր կանոնների և ընթացակարգի վերաբերյալ հայտարարությունը նախօրոք կտեղադրվի դեսպանության կայքում և սոցիալական հարթակի էջում։

Посольство Чехии в Армении временно приостанавливает регистрацию соискателей шенгенской визы
Посольство Чехии в Армении по организационным и техническим причинам временно приостанавливает регистрацию соискателей шенгенской визы.
Граждане, которые направили заявление о постановке в очередь после 17 мая, уже получили ответное письмо относительно вышеуказанного.
Посольство также сообщает, что новая система регистрации будет доступна с 15 июня, и, таким образом, регистрация возобновится с этой даты. Объявление о новых правилах и порядке очереди будет заранее размещено на сайте посольства и на страницах в социальных сетях.