Մարգարայի կամուրջը գտնվում է լավ վիճակում և պատրաստ է շահագործման․ Գնել Սանոսյան
Աջակցիր «Ա1+»-ինՏարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարության իրականացրած ուսումնասիրությունների արդյունքներով՝ Մարգարայի կամուրջը գտնվում է բավականին լավ վիճակում և պատրաստ է շահագործման:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ լրագրողների հետ զրույցում այս մասին հայտնեց Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Գնել Սանոսյանը՝ խոսելով Մարգարայի կամուրջի շուրջ իրականացրած ուսումնասիրությունների մասին։
«Մարգարայի կամուրջի աշխատանքների մի մասը մեր տիրույթում է, և մենք իրականացրել ենք ուսումնասիրություն, որի արդյունքում պարզվել է, որ կամուրջը գտնվում է բավականին լավ վիճակում և պատրաստ է շահագործման: Կամուրջի միակ խնդիրը այն է, որ նեղ է և ենթակա է միակողմանի երթևեկության: Հետագայում, կախված գործընթացից, եթե գա մի ժամանակ՝ երթևեկությունը ավելանա և կարիքը լինի՝ կամ պետք է կամուրջը լայնացնել, կամ նորը կառուցել, բայց, կարծում եմ, անհրաժեշտության դեպքում ճիշտ կլինի երկրորդը կառուցել»,- եզրափակեց Սանոսյանը

Мост Маргара находится в хорошем состоянии и готов к эксплуатации: Гнел Саносян
Согласно проведенным министерством территориального управления и инфраструктур исследованиям, мост Маргара находится в достаточно хорошем состоянии и готов к эксплуатации.
Как сообщает Арменпресс, об этом в беседе с журналистами сказал министр территориального управления и инфраструктур Гнел Саносян, коснувшись исследований, проведенных в районе находящего на армяно-турецкой границе моста Маргара .
«Часть работ на мосту Маргара находится в нашем ведении, и мы провели зучение, которое показало, что мост находится в достаточно хорошем состоянии и готов к эксплуатации. Единственная проблема с мостом в том, что он узкий и по нему можно осуществить одностороннее движение. В дальнейшем, в зависимости от процесса, если наступит момент, когда увеличится трафик и возникнет необходимость, то нужно либо расширить мост, либо построить новый, но я думаю, что правильно будет построить второй, если это будет необходимо», — заключил Саносян.