Աննա Հակոբյանի և «Կին քաղաքական առաջնորդներ» համաշխարհային ցանցի հետ համատեղ Երևանում գագաթնածողով կանցկացվի
Աջակցիր «Ա1+»-ինՎարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Արայիկ Հարությունյանի նախագահությամբ Կառավարությունում այսօր տեղի է ունեցել «Կանանց դերը ժողովրդավարության, խաղաղության և անվտանգության խթանման գործում» խորագրով միջազգային գագաթնաժողովի կազմակերպման աշխատանքները համակարգող միջգերատեսչական հանձնաժողովի նիստը:
Նիստին մասնակցել է նաև ՀՀ վարչապետի տիկին Աննա Հակոբյանը, ում նախաձեռնությամբ գագաթնաժողովը կհյուրընկալվի Երևանում՝ ս.թ. հոկտեմբերի 19-20-ը: Միջոցառումն անցկացվում է «Կին քաղաքական առաջնորդներ» համաշխարհային ցանցի հետ համատեղ: Աննա Հակոբյանը մանրամասներ է ներկայացրել նախապատրաստական աշխատանքների վերաբերյալ: Նշվել է, որ նախնական տվյալներով՝ գագաթնաժողովին սպասվում է ակտիվ մասնակցություն:
Գագաթնաժողովը կանցկացվի լիագումար նստաշրջանի և աշխատաժողովների ձևաչափով: Նախատեսվում են քննարկումներ՝ ժողովրդավարական գործընթացներին կանանց մասնակցության մարտահրավերների և հնարավորությունների, խաղաղության և անվտանգության գործում կանանց ներդրման, հակամարտություններից տուժած կանանց խնդիրների և հարակից այլ թեմաների շուրջ:
Հանձնաժողովի անդամները քննարկել են գագաթնաժողովի անցկացմանը վերաբերող բովանդակային և կազմակերպչական մի շարք հարցեր:

В Ереване состоится саммит в сотрудничестве с Анной Акопян и глобальной сетью «Женщины-политические лидеры»
Под председательством руководителя аппарата премьер-министра Араика Арутюняна сегодня в правительстве состоялось заседание межведомственной комиссии по координации деятельности по организации международного саммита «Роль женщин в продвижении демократии, мира и безопасности».
В заседании приняла также участие супруга премьер-министра Республики Армения Анна Акопян, по инициативе которой саммит пройдет в Ереване 19-20 октября. Мероприятие проводится в сотрудничестве с глобальной сетью «Женщины - политические лидеры». Анна Акопян представила подробности о подготовительных работах. Было отмечено, что по предварительным данным ожидается активное участие в саммите.
Саммит пройдет в формате пленарного заседания и семинаров. Запланированы обсуждения относительно вызовов и возможностей участия женщин в демократических процессах, вклада женщин в дело мира и безопасности, проблем затронутых конфликтами женщин и других тем.
Члены комиссии обсудили ряд содержательных и организационных вопросов, связанных с проведением саммита.