Արարատյան դաշտում ամենացածր ջերմաստիճանը սպասվում է ապրիլի 1-ի լույս 2-ի գիշերը
Աջակցիր «Ա1+»-ինԷկոնոմիկայի նախարարությունըբ տեղեկացնում է,որ որ համաձայն «Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի հրապարակած տեղեկատվության՝ հանրապետության հովտային գոտում, այդ թվում Արարատյան դաշտում ամենացածր ջերմաստիճանը սպասվում է ապրիլի 1-ի լույս 2-ի գիշերը օդում՝ 0-ից -20C, հողի մակերևույթին՝ 3-ից -40C լուսադեմին 05։00-07։00 ընկած ժամանակահատվածում։
Հանրապետության նախալեռնային գոտում ամենացածր ջերմաստիճանը կանխատեսվում է մարտի 31-ի լույս ապրիլի 1-ի գիշերը՝ -2-ից -40C, ապրիլի 1-ի լույս 2-ի գիշերը 0-ից -20C։
Նշված ջերմաստիճանի 5 ժամից ավել պահպանվելու դեպքում ծաղկած ծիրանի այգիներում անհրաժեշտ է ձեռնարկել համապատասխան կանխարգելիչ միջոցառումներ (ծխեցում, հնարավորությւան դեպքում՝ ոռոգում)։

Самая низкая температура в Араратской долине ожидается в ночь с 1 на 2 апреля
Поддержи А1+!Министерство экономики РА предупреждает, что согласно информации, опубликованной Центром гидрометеорологии и мониторинга, самая низкая температура в долинной зоне республики, в том числе в Араратской долине, ожидается в ночь с 1 на 2 апреля, с 05:00 до 07:00. Температура воздуха понизится от 0 до -2, поверхности почвы от 3 до -4.
В предгорных районах республики минимальная температура воздуха в ночь с 31 марта на 1 апреля будет от -2 до -4 градусов, в ночь с 1 на 2 апреля - от 0 до -2 градусов.
Министерство предупреждает, что при сохранении указанной температуры более 5 часов, в цветущих абрикосовых садах необходимо будет принять соответствующие профилактические меры (окуривание, при возможности и орошение).