Վարչապետն ընդունել է Հայաստանում Վրաստանի նորանշանակ դեսպանին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր ընդունել է Հայաստանում Վրաստանի նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան Գիորգի Շարվաշիձեին:
Վարչապետը շնորհավորել է վրաց դիվանագետին՝ առաքելության մեկնարկի առթիվ և համոզմունք հայտնել, որ նա իր գործունեությամբ կխթանի հայ-վրացական փոխհարաբերությունների հետագա զարգացումը: Գոհունակություն հայտնելով Հայաստան-Վրաստան համագործակցության ընթացքից՝ Նիկոլ Փաշինյանը կարևորել է տնտեսական կապերի առավել ընդլայնումը և առկա ներուժի լիարժեք իրացմանն ուղղված նախաձեռնությունները:
Վրաստանի նորանշանակ դեսպանը շնորհակալություն է հայտնել ջերմ խոսքերի համար և հավաստիացրել, որ պաշտոնավարման ընթացքում կներդնի առավելագույն ջանքերը՝ ի նպաստ հայ-վրացական կապերի առավել սերտացման:
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել համագործակցության հեռանկարների շուրջ, անդրադարձել առևտրատնտեսական օրակարգին: Այս համատեքստում կարևորվել են գործարար շրջանակների միջև ակտիվ շփումները, փոխայցերը, ներդրումային ծրագրերում ներգրավվումը: Հումանիտար կապերի ամրապնդման առումով նշվել է Հայաստանի և Վրաստանի քաղաքացիների համար փոխադարձ առանց մուտքի արտոնագրի ճամփորդելու մասին երկկողմ համաձայնագրի ստորագրման կարևորությունը:

Премьер-министр принял новоназначенного посла Грузии в Армении
Поддержи А1+!24 марта премьер-министр Армении Никол Пашинян принял чрезвычайного и полномочного посла Грузии в Армении Георгия Шарвашидзе.
Премьер-министр поздравил грузинского дипломата с началом его миссии в Армении и выразил уверенность, что своей деятельностью он будет способствовать дальнейшему развитию армяно-грузинских отношений. Выразив удовлетворение степенью сотрудничества между Арменией и Грузией, Никол Пашинян придал важность дальнейшему расширению экономических связей и инициатив, направленных на полную реализацию имеющегося потенциала.
Посол Грузии выразил благодарность за добрые слова и заверил, что он приложит максимум усилий для развития более тесных отношений между Арменией и Грузией.
Собеседники обменялись мнениями о перспективах сотрудничества, коснувшись торгово-экономической повестки. В этом контексте были отмечены активные контакты между деловыми кругами, взаимные визиты, участие в инвестиционных программах.
В плане укрепления гуманитарных связей была отмечена важность подписания двустороннего соглашения о взаимных безвизовых поездках граждан Армении и Грузии.