Ավիավթարի է ենթարկվել Իրանի սպորտի նախարարի ուղղաթիռը
Իրանի Քերմանի նահանգում ավիավթարի է ենթարկվել սպորտի նախարար Սեյեդ Համիդ Սաջադիի ուղղաթիռը: Դեպքը տեղի է ունեցել Բաֆթ քաղաքի մարզական համալիրում վայրէջքից առաջ: Այս մասին «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է Al Arabiya լրատվամիջոցից:
Ըստ ականատեսների, որոնց խոսքերը մեջբերում են իրանական լրատվամիջոցները, նախարարի վիճակը լավ է: Նախարարը և նրա հետ գտնվողները թեթև վնասվածքներ են ստացել և տեղափոխվել հիվանդանոց:
Քերմանի նահանգապետ Մոհամմադ-Մեհդի Ֆադաքարը հայտնել է, որ ավիավթարի պատճառը դեռ պարզ չէ: Կատարվում է քննություն:

Вертолет с министром спорта Ирана потерпел крушение
Вертолет, на борту которого находился министр спорта Ирана Хамид Саджади, потерпел крушение в городе Бафт, в провинции Керман на юге Исламской республики. Как передает Арменпресс со ссылкой на РИА новости, об этом сообщает агентство IRNA.
"Вертолет с министром спорта потерпел крушение в четверг при посадке около спортивного комплекса в городе Бафт", - говорится в сообщении.
Отмечается, что иранский министр жив, он был незамедлительно госпитализирован вместе с остальными пассажирами и пилотами вертолета в местную больницу.