ՀՀ նախագահը նոր նշանակումներ է կատարել Հատուկ բանակային կորպուսի հրամանատարական կազմում
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀՀ նախագահ Վահագն Խաչատուրյանի հրամանագրով՝ Արմեն Գյոզալյանը նշանակվել է Հատուկ բանակային կորպուսի հրամանատար՝ ազատվելով Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերի գլխավոր շտաբի օպերատիվ գլխավոր վարչության պետ-Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետի տեղակալի պաշտոնից:
Ինչպես տեղեկացնում է ՀՀ նախագահի պաշտոնական կայքը, Վահագն Խաչատուրյանի փետրվարի 1-ի այլ հրամանագրերով՝ Գագիկ Պողոսյանը նշանակվել Հատուկ բանակային կորպուսի հրամանատարի տեղակալ, իսկ Լևոն Կասյանը՝ Հատուկ բանակային կորպուսի շտաբի պետ-կորպուսի հրամանատարի տեղակալ:
ՀՀ նախագահի հրամանագրերով՝ Արտակ Բուդաղյանն ազատվել է Հատուկ բանակային կորպուսի հրամանատարի պաշտոնից, Սամվել Պողոսյանը՝ Հատուկ բանակային կորպուսի հրամանատարի տեղակալի, Բագրատ Մաթևոսյանը՝ Հատուկ բանակային կորպուսի շտաբի պետ-կորպուսի հրամանատարի տեղակալի պաշտոններից:

Президент РА произвел новые назначения в командном составе Специального армейского корпуса
Указом президента Армении Ваагна Хачатуряна Армен Гезалян назначен командиром Специального армейского корпуса. Последний освобожден от должности начальника Главного оперативного управления Генерального штаба Вооруженных сил Армении - заместителя начальника Генерального штаба Вооруженных сил Республики Армения.
Другим указом Ваагна Хачатуряна, Гагик Погосян назначен заместителем командира Специального армейского корпуса, а Левон Касьян - начальником штаба - командиром Специального армейского корпуса.
Указами президента Армении Артак Будагян освобожден от должности командира Специального армейского корпуса, Самвел Погосян освобожден от должности заместителя командира Специального армейского корпуса, а Баграт Матевосян освобожден от должности начальника штаба - командира Специального армейского корпуса.