Սուրեն Պապիկյանը շրջել է հավաքակայանում, տվել հանձնարարականներ (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀունվարի 9-ին մեկնարկած ձմեռային զորակոչի աշխատանքներին տեղում ծանոթանալու նպատակով ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը՝ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, գեներալ-մայոր Էդվարդ Ասրյանի ուղեկցությամբ այցելել է ՊՆ կենտրոնական հավաքակայան։
Զորակոչի գործընթացի պատասխանատուները պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարին ներկայացրել են զորակոչիկների դիմավորման և ընդունման, բուժզննման, ինչպես նաև վիճակահանության կազմակերպման ընթացքը:
Սուրեն Պապիկյանը շրջել է հավաքակայանում, տվել հանձնարարականներ՝ զորակոչի ամբողջ գործընթացն արդյունավետ և պատշաճ անցկացնելու համար։
Պաշտպանության նախարարը զրուցել է նաև ծառայության մեկնող երիտասարդների հետ և մաղթել բարի ծառայություն՝ տեղեկացնում են նախարարությունից։

Сурен Папикян обошёл сборный пункт, дал указания (видео)
Министр обороны Армении Сурен Папикян в сопровождении начальника Генерального штаба Вооруженных сил, первого заместителя министра обороны, генерал-майора Эдварда Асряна с целью ознакомления начавшимися с 9 января работами по зимнему призыву посетил центральный сборный пункт министерства обороны.
Ответственные за призывной процесс представили главе оборонного ведомства процесс встречи и приема призывников, медосмотра, а также организацию жеребьевки.
Сурен Папикян обошёл сборный пункт, дал указания с целью эффективного проведения всего процесса призыва на военную службу.