Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Վլադիմիր Զելենսկուն
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, գալիք տոների առիթով, շնորհավորական ուղերձ է հղել Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկուն: Այս մասին տեղեկացնում են Ուկրաինայում Հայաստանի դեսպանությունից։
Ուղերձում, մասնավորապես, նշված է.
Ձերդ Գերազանցություն,
Սրտանց շնորհավորում և լավագույն մաղթանքներ եմ հղում Ձեզ և Ուկրաինայի բարեկամ ժողովրդին Ամանորի և Սուրբ Ծննդյան տոների կապակցությամբ։
Լիահույս եմ, որ գալիք տարում խաղաղություն և համերաշխություն կտիրի աշխարհում, և կայունության պայմաններում մեզ կհաջողվի համատեղ քայլերի շնորհիվ նոր թափ հաղորդել փոխադարձ հարգանքի վրա հիմնված հայ-ուկրաինական միջպետական հարաբերությունների հետագա զարգացմանը՝ ի բարօրություն Հայաստանի և Ուկրաինայի ժողովուրդների։
Մաղթում եմ Ձեզ, Ձեր ընտանիքին և մերձավորներին քաջառողջություն և հաջողություն, իսկ Ուկրաինայի բարեկամ ժողովրդին՝ հարատև խաղաղություն և կայունություն։

321739544_471637908379111_7055930724760724964_n
По случаю наступающих праздников Премьер-министр Республики Армения Никол Пашинян направил поздравительное послание Президенту Украины Владимиру Зеленскому. Послание премьер-министра распространило посольство Армении в Украине.
Шлю свои сердечные поздравления и наилучшие пожелания Вам и дружественному народу Украины по случаю новогодних и рождественских праздников.
Искренне надеюсь, что в наступающем году в мире воцарится мир и солидарность, и в условиях стабильности нам удастся придать новый импульс дальнейшему развитию армяно-украинских межгосударственных отношений, основанных на взаимном уважении, на благо народов Армении и Украины.
Желаю Вам, Вашим родным и близким крепкого здоровья и успехов, а дружественному народу Украины - прочного мира и стабильности», - говорится в сообщении.